fonradar

Henüz Smmm Olmayan Ama Bağımsız Denetçi Olanların Durumu

yönetmelikte söyle bir ifade var: spk nın yaptığı sınav kastediliyor..........................başarılı olanlar 31.12.2014 e kadar müracat etmeleri şartıyla...........

şimdi burdan 31.12.2014 e kadar smmm olursam bağımsız denetçi olabileceğim manasını çıkartabilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bildiğim kadarı ile öyle olacak. Bende lisansımı aldım ancak yeterlilik sınavlarını henüz veremedim. Ruhsatı aldıktan sonra lisans başvurusu yapıcam

Arkadaşlar öncelikle bu hususta başlık açmış olduğunuz için teşekkür ederim. Bizim gibi staj sürecinde yada ruhsat almak üzere bekleyen arkadaşların durumu hakkında net bir açıklama yok.Geçiş sürecinde 31.12.2014 e kadar smmm ruhsatı aldığımızda kgk nezdinde bağımsız denetçi olarak belgelendirilecekmiyiz? Yoksa bizi bekleyen muafiyet , eğitim vb. aşamalar varmı. Bu hususları netleştirebilirsek dağa doğru adımlar atarız diye düşünüyorum.
Tüm lisans alan arkadaşları tebrik ederim..

yönetmelikte söyle bir ifade var: spk nın yaptığı sınav kastediliyor..........................başarılı olanlar 31.12.2014 e kadar müracat etmeleri şartıyla...........

şimdi burdan 31.12.2014 e kadar smmm olursam bağımsız denetçi olabileceğim manasını çıkartabilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

benimde umudum böyle olmasından yana.....

SPK sınavını kazanmak ile denetçi yardımcısı olabiliyorsunuz. Eğer 15 yıl muaf. yok ise denetçi yrd. süresini tamamladıktan sonra denetçi olabilirsiniz. SMMM olmadığınız halde SPK sınavını kazandı iseniz Kamu G. sınavlarından muaf olabiliyorsunuz.