fonradar

Her SMMM ve YMM mutlaka Bağımsız Denetim Eğitimi Almalıdır

friko1907

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar yaşı ünvanı (SMMM veya YMMM ) kıdemi ( 10 yıl üstü veya altı) ne olursa olsun muhasebe mesleğine gönül vermiş emek harcamış herkes bu eğitimi almalı ve bu süreçten uzak tutulmamalıdır. Çünkü adı üstünde yeni TTK UFRS DENETİM vb eğitimler daha önce detaylı olarak kimsenin almadığı eğitimler o yüzden ben bir SMMM yeni bir SMMM olarak bu eğitimlere katılmak istiyorum. Bağımsız denetçi olacakmışım olmayacakmışım tabi ki umrumda ama en önemlisi bu eğitimi almak LÜTFEN bundan bizi mahrum etmeyin etmeyin ki biz bu sürece FRANSIZ kalmayalım.

Saygılar

SMMM

Ynt: Her SMMM ve YMM mutlaka Bağımsız Denetim Eğitimi Almalıdır

sayın genç meslektaşım kesinlikle haklısınız ve bu sizinde ve tüm SMMM arkadaşlarımızında hakkıdır ve onca zahmetten sonra yani üniversite,sıtaja başlama sınavı,3 yıl staj ve akabinde staj bitirme sınavı ve bu süreçten sonra sen bu eğitime katılamazsın ve tabiki bağımsız denetçide olamazsın denemez geçiş süreci olsa bile ve hem 3568/2.madde tartışmalı olsa bile denetim yetkisi vermiş hemde TTK.400.madde bu hakkı vermiş genel olarak ve bundan başka her düşünce ölü bir düşüncedir ve etikte değildir,kolay gelsin.

hadisat ' Alıntı:
sayın genç meslektaşım kesinlikle haklısınız ve bu sizinde ve tüm SMMM arkadaşlarımızında hakkıdır ve onca zahmetten sonra yani üniversite,sıtaja başlama sınavı,3 yıl staj ve akabinde staj bitirme sınavı ve bu süreçten sonra sen bu eğitime katılamazsın ve tabiki bağımsız denetçide olamazsın denemez geçiş süreci olsa bile ve hem 3568/2.madde tartışmalı olsa bile denetim yetkisi vermiş hemde TTK.400.madde bu hakkı vermiş genel olarak ve bundan başka her düşünce ölü bir düşüncedir ve etikte değildir,kolay gelsin.

Hüseyin Bey çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi çok zorlu süreçlerden geçilerek müşavir olunuyor. Tam eğitim alacağız ufkumuz daha da açılacak meslekte saygı göreceğiz derken ayrıştırılmamalıyız. Tüm SMMM ler bu düşüncede olmalı 3 yıl üstü derlerse tüm SMMM ler itiraz etmeli 5 yıl üstü derse tüm SMMM ler itiraz etmeli kimse oh bana yaradı diye diğer meslektaşlarını hiçe saymamalı. Ayrımcılık inanın sadece ama sadece bize zarar verecek her zaman olduğu gibi...

Saygılar...

Söylediklerinize birebir katılıyorum yalnız, odanın bu eğitimleri verirken, ruhsat sahibi olunmasını şart koşmasını etik bulmadığımı söylemek istiyorum. Bir çok ruhsata hak kazanmış meslek mensubu (ben de dahil olmak üzere), şu anda ruhsata ihtiyacı olmasa da sırf bu eğitimleri alabilmek için malum paraları vererek ruhsat aldı. Oda da bu durumu kullanarak maddi gelir sağladı. Şimdi bu eğitimlerin ne olacağı, devam edip etmeyeceği bile belli değil. Tabii ki bu eğitimleri stajyerler de dahil olmak üzere herkes almalı ama "yeni TTK ile birlikte şöyle işler açılacak, eğitimler verilecek ama önce üye olup ruhsatları bir alın", demek hoş olmadı. Oda, hükümetin de katkısı ile süreci çok iyi yönetemedi.