fonradar

Hırsızlık Suçlaması

Merhaba ben 3 yıl 8 aydır bir firmada promötor olarak çalışmaktayım.08.11.2018 tarihinde başıma talihsiz bir olay geldi mesai saatim içinde yemek molamdam kalan 15 dakikalık sürede işyerimin yakınında bir markete gittim.3 parca mutfak alışverişi yaptım.aceleyle sepet almadigim için aldıklarımı elimdeki iş kıyafetimin olduğu poşete koydum.kasa yerine giriş çıkış kapısından çıktığım anda güvenlik beni durdurdu.dalgınlıkla oldu.telefonumu bile iş yerinde unutmuşum.ödemek istedigimi söylediğim halde beni bir odaya götürdüler ve hırsızlık muamelesi gördüm.polisi cagirmalarini söyledim.cagirmadilar.bana zorla birdaha yapmayacağım adı altında 1 kağıt imzalattılar.ancak bu şekilde çıkabilirsin dediler.sonra aldiklarimin parasını ödettiler ve fişini vermediler.bu olay iş yerime yansıdı.işverenim bana olayı halledeceklerinı ve başka mağazaya göndereceklerini soylediler.bu süre içinde 3 gün ücretsiz izne çıkarttılar ve imza attırdılar.3 gün sonra beni bağlı olduğumuz ajansa çağırdılar.once ücretsiz izni ücretli izin olarak değiştirip tekrar imza aldılar.daha sonra baskı uygulayarak istifa dilekçesi yazmamı söylediler.itiraz ettim.imzalamadim.saattlerce bekletip tutanak hazırladılar.Hırsizlik adı altında.savunmamı yazıp imzalamami istediler.yani tazminatsız olarak işine son verilecek denildi.itiraz ettim ve hiç birşey imzalamadan notere gittim ve ihtarname çektim* ekte belirtilmistir devamsızlıktan fesih olmasın diye. Sonra 14.11.2018 tarihinde elime ihtarnagme ulasti ekte belirtilmistir bu durumda haklarımı öğrenebilirmiyim.olay 8.11.2018 de oldu.9.11.2018/11.11.2018 tarihleri arasında izne çıkarıldım.bu konuda ne yapmamı önerirsiniz iş yerinin gerekcesi 15 saniyede marketten çıkmışım savunulacak bir yanım yokmuş oysaki 15 saniyede çıkmadım nen marketten beni tazminatsiz cikartmak için ugrasiyorlar

Olayınız hakkında fazlaca yorum yapılabilir,şunu belirteyim ki işveren ve işçi yönünden zor bir durum,verdiğiniz bilgiler ışığında davacı olmanız halinde sonucun peşinen Leh’inize olup olmayacağı hususunda şahsen baştan net bir şey söyleyemeyeceğim.

Merhaba,
başka bir platformda daha okudum bu soruyu. Yorum yapmak çok zor, dilerseniz bir hukukçu ile adım atın.
Geçmiş olsun.