resim

Hisse Devir İşleminde Vekil Tayin Edilen, Karar Defterine İmza Atabilir mi?

Üyelik
26 Haz 2009
Mesajlar
158
iki ortaklı bir ltd şti.nde hisse devri yapılacak.devir eden ortaklardan biri devir işlemi için başka birine vekalet vermiş.ticaret sicil memuru vekil olan, karar defterine imza atamaz ama noter hisse devir senedine imza atabilir diyor.bence karar defterine de atabilir.gerekçesinide (TK.536/1-2). DİYOR.OKUDUM ORDA LTD.ŞTİ LERDE VEKİL KARAR DEFTERİNE İMZA ATAMAZ DİYE BİR ŞEY YOK.
Madde 536 - Anonim şirketin umumi heyet toplantılarına ait hükümler, ortak-
larının sayısı yirmiden fazla olan limitet şirketlerin umumi heyet toplantıları
hakkında da tatbik olunur.
Ortak sayısı yirmi ve daha az olan şirketlerde kararlar, ortakların yazılı
reyleriyle verilebilir.
Her iki halde ödenmiş esas sermayenin hiç olmazsa yarısından fazlasını tem-
sil eden ortakların müzakere edilen husus lehine rey vermiş olması gerekir; aksi
takdirde karar hükümsüzdür.
Anonim şirket umumi heyet kararlarının iptali hakkındaki hükümler burada
dahi tatbik olunur.
deniliyor bilgi verebilen varsa sevinirim.saygılar
 
Üyelik
9 Haz 2005
Mesajlar
429
Ynt: Hisse Devir İşleminde Vekil Tayin Edilen, Karar Defterine İmza Atabilir mi?

cozebildinizmi meseleyi
bende vekaleten hisse devri yapacagim ve kararada vekalet sahibine imza attirdim
 
Üst