Home Office İşyeri Açmak

arkadaşlar merhaba hayırlı geceler, konuyu yanliş yere açtiysam affola, kusura bakmayın şimdi benim sorum şu şekilde

ben yazılımcıyım, vergimi ödeyip fatura kesip işimi düzgün yapmak istiyorum bu sebebiyetle ofis veya dükkan açmak benim işime göre mantıksız cünkü gece rahat çalişiyorum dükkan açarsam eğer boşuna ekstra kira, fatura ödemiş olacagım bu sebebiyetten ötürü dubleks evım var üst katını komple ofis olarak dizayn etmek istiyorum bu şekilde işyeri olarak gösterebilirmiyim vergi levhası alabilirmiyim

yardımcı olabilirseniz bilginiz ile bana doğru yolu gösterebilirseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
Merhaba sayın samsun,
üst katınız söylediğiniz gibi ofis için gerekli dizayna sahip ise home ofis olarak açılış yapmanız da bir sıkıntı yok.saygılarımla.

@smtzdmrr; merhabalar

gerekli dizayn hususnda neler gerekli olabiliyor,

ben üst kat için ekstra bir oda daha yaptırdım dişari alana ve oraya masaydı, sandalyesiydi, televizyonuydu, ofis ihtiyaçları v.s o kısımları tamamladım ama başka birşey şartmıdır acaba

Ofis gibi olmasına gerek yok.Sizin üretim aracınız bilgisayarınız.Ofis şeklinde görünmesi yeterli.Masa bilgisayar sandalye tarzından bahsettim.Saygılarımla..

cok teşekkür ederim,

mali kısımlardada bilgisi olanlar bize yardımcı olabilirse çok sevinirim bugün bir iki muhasebeci ile görüştüm kafamı cok karıştırıcak şeyler söylediler ticaret odalarına kayıt olmam gerektiğini söylediler

Siz bulunduğunuz bölge de meslek mensubu ile görüşün.Home ofis şeklinde açılış yapmak istediğinizi belirtin.Mali kısımlar da detay çok fazla bu yüzden buradan yardımcı olamayız.Oda kaydı,teşvikler ve yazılım faaliyeti ile ilgili detayları meslek mensubu ile görüşün.saygılarımla.

Bu devirde iş yeri açıp onu sürdürmek çok zorlaştı. Cidden her şey pahalı işçi çalıştıracaksın işçinin sigortası harcı maaşı of of

arkadaşım, sorunu hortlatıyorum ama. eğer hala buradaysan, ne yaptın nasıl çözdün? kolayca halloldu mu? benzer bir şey düşünüyorum.