Home Office Kira Kontratı Hk

Mrb arkadaşlar,

Maddi durum iyi değil, Kirada oturuyoruz, evin 1 odasını Home Office olarak göstermek istiyorum, Serbest Meslek Mensubuyum, Büro açıcam fakat;

Ev kira sözleşmesi Babamın üstüne, benim kira kontratı yapmam gerekiyormuş öyle söyledi muhasebeci.. Bende kiraya verilen ev tekrar kirayamı verilirmiş diye o şekilde bir yol izlemek istemedim(ev sahibinide madur durumda bırakmak istemiyorum..)

Forumdan biraz araştırdım, Kiracı olan babasıyla kontrat yapan da ver(ev sahibinin rızasıyla), herhangi bir kontrat yapma vergi dairesindeki görevliye "kira kontratı yapmam gerekiyor fakat param yok yapamadım" de diyerek o engeli aş diyen de var hem bu sayede stopajdan da kurtulursun demiş.. Ne yapıcam bilemedim..

Kiracı olan Babamla 1 oda için kontrat yapsam mümkün olur mu, İlla kira kontratı olması mı gerekir,
Yoksa ev sahibiyle yeni kontrat yapılıp 125 metre karenin 110 metrekaresini babamla 15 metrekaresini kendimle ofis açmak için kira kontratımı oluşturmam gerekir bir aydınlatırsanız çok makbule geçer :confused:

Son düzenleme: