hotmail e-maillerde virüs var dikkat

R.SEMA SİNANGİL

Katkı Sunan Üye
Sayın Arkadaşlar,

Hotmail E-maillerde virüs dolaşıyor.Information diye mesaj atıyormuş ben kimseye e-mail yollamıyorum.Bu E-mailleride silin.

Merhabalar,
Bir açık ta sanırım messenger kullanıcıları için var.Dün biri(Tanımadığım biri )benim messengeri kullanarak kişiler listemden bazılarına mesaj gönderiyormuş.Engellemenin yolu varmıdır?İlgili arkadaşlardan rica ediyorum.

Merhaba,
Bugün banada [email protected] ve diğer bir adresten bir mail geldi. Tabi konu bölümünden kendisinden gelmediğini anlayarak hemen sildim.

Bu virüsleri yayan insanları bir türlü anlayamıyorum. Beyinlerini virüs yerine yararlı bir şeylere yorsalar belki kendilerininde insanlığında yararına olur.

AÇIKLAMA

Tamer Başkan' Alıntı:
Merhaba,
Bugün banada [email protected] ve diğer bir adresten bir mail geldi. Tabi konu bölümünden kendisinden gelmediğini anlayarak hemen sildim.

Bu virüsleri yayan insanları bir türlü anlayamıyorum. Beyinlerini virüs yerine yararlı bir şeylere yorsalar belki kendilerininde insanlığında yararına olur.

İyi akşamlar,

Sayın Tamer Bey,
Adımın kullanılması inanın beni çok üzdü ve hele size karşı... Özel mesaj yolunu kullanacaktım ama buradan seslenmek daha sağlam olur diye düşündüm.
Zaten bütün gün büroma kapandım çalıştım. ne msn, ne de mail... sadece bizim forumda bir soru sordum ve sorduğum konu başlığıyla ilgilendim. Diğerlerine şimdi bakıyorum dolayısıyla haberim bile yok...
Ayrıca ad benim de e-mail adresi yanlış..
Neyse sözün kısası; Buradan ben de sesleneyim. Ben de kimseye mail atmadım bugün....
Saygılarımla,

Herkese İyi Akşamlar

Virüs konusunda sanıyorum son zamanlarda genel bir sıkıntı söz konusu. Bizlerde şirketimizde kullanmakta olduğumuz e-mail adreslerimize son zamanlarda çok fazla virüs olduğu uyarısı verilen e-maillerler alıyoruz. Şahsıma ait olan şirket e-mailine bugün gelenlerden bir kaçı hepimizin bildiği Sn Rüknettin Kumkale- Talha Apak gibi isimler. Tabiki benim sözünü ettiğim hocalarımdan bu tarz e-mailler gelemeyeceğini biliyorum. (Sn.Nur Arslan dan, Sn. Tamer Başkan'a giden e-mail gibi bir durum olsa gerek)Bu e-mailleri zaten uyarıldığımız için açmadan siliyoruz.

Ancak bugün MSN başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum. Bir SMMM arkadaşım MSN bana birşeyler yazar gibiydi. Henüz ikinci cümlesinde de kendisinin olmadığını farkettim. Ve hemen cep telefonundan kensini aradım ve durumu izah ettim. Doğal olarak şaşırdık. Arkadaşımın ifadesi ile 1 gece önce nette iken Hattına bir hacker girdiğini düşündüğü.

Sayın, Fatih Başdemir tahminim siz de de öyle bir sıkıntı var.

Ben hemen arkadaşımın adresini sildim ve engelledim. O da bugün kendine yeni bir adres aldı.

Ama çözümmüdür??? Bunu yarın bilgisayarcılarımızla görüşücem.

Saygılarımla

Re: AÇIKLAMA

NUR ARSLAN' Alıntı:
Tamer Bey,
Adımın kullanılması inanın beni çok üzdü ve hele size karşı...
......... Diğerlerine şimdi bakıyorum dolayısıyla haberim bile yok...
Ayrıca ad benim de e-mail adresi yanlış..
Neyse sözün kısası; Buradan ben de sesleneyim. Ben de kimseye mail atmadım bugün....
Saygılarımla,

yani nur hanım. siz çok yaşayın emi :D

selam

şimdi bahsi geçtiği için söylüyorum. bana da geçen gün [email protected] diye viruslü mesaj geldi. yalnız reklam olmasın ama benim ki yahoo olduğu için ekli dosyalarda mektup adresim otomatik norton taraması yapıyor. tabii yine de dikkatli olmak gerekir.

birde o kişilere alomaliye forumdan seslenmek istiyorum; ya arkadaş. hani virusu yolluyorsun da bu işe tamer başkanımı niye alet ediyorsun

sonra nur hanım gibi yollayayıp valla ben kimseye mail falan atmadım dedirtcen. :lol:

sevgiyle....

Sayın Erdem

İyi Akşamlar

Gerçekten çok renkli bi kişilik olduğunuz düşüncesindeyim. Gecenin 00:30 espri yapıp, tebessüm hatta yüksek sesli gülmeme sebep olduğunuz için çok teşekkürler. (Lütfen yanlış anlaşılmasın son derece ciddi yazdım bunu)

Bende Norton taramasına güvendim. Fakat tam YTL geçiş döneminde bu server çökmesine sebep oldu. Allahtan düzenli yedek alanlardanız. Sözüm ona biz de de mesaj öncesinde virüs taraması yapılıyordu.

Ama ne yapsak oluyo işte. (Bu arada artık Nod 32 kullanıyoruz) ama güvenlimi??

İyi geceler dilerim.

Saygılarımla

Nod32 virüsleri bulmada en başarılı antivirüs programı ancak ; bazen buldugu virüsleri silememe gibi durumları oluyor.. Eğer ev kullanıcısı iseniz kullanmaya devam edin ama ofiste kullanacaksanız Kasperky yada Mcafee gibi güvenilir antivirüs programları kullanın.. Bu arada Güncellemeleri yapmayı da sakın unutmayın.

Re: AÇIKLAMA

heerdeem' Alıntı:
........................

sonra nur hanım gibi yollayayıp valla ben kimseye mail falan atmadım dedirtcen. :lol:
...

Sayın heerdeem,
Beni anlamayan-bilmeyen duruma düşürüp, bunu anlayan anlar zaten mantığıyla yazmışsınız da, anlamayanları hesaba katmayı unutmuşsunuz...Unutmayın ki birşeyleri yaşamayanların o şeyleri anlaması zordur....
Üstelik dikkat ederseniz Sayın Sinangil de ben kimseye e-mail atmıyorum demiş...
Hala anlamadınız mı bu konudaki ilk mesaj bir uyarı, tedbirli olun anlamında....Benimki de bir incelik, bir açıklama mesajı.....
Size tavsiyem o rumuzun arkasından renkli yazılar ve mesajlar yazmak yerine kendi adınızı kullanın bir deneyin bakalım fark olacak mı?

değerli forumdaşlar,
dün benim de listemde bulunan birinden e-mail geldi. mesaj ingilizce olduğundan hemen anladım ama birşeyin downlad edilmesini öneriyordu. sildim attım ama dikkatli olmak lazım.

Selam arkadaşlar,

Sayın Sinangil adından banada bu mesaj geldi.

Did you know that you have 1 friend(s) that invited you to join their mobile friends network.

Friend(s) waiting for you to accept include:
Raziye Sema Sinangil

* Send free text messages (SMS) to over 400 wireless networks worldwide.
* Meet new friends by searching over 30 million members on the world's largest mobile network
* Build your own mobile homepage
* Upload, store and share unlimited photos in your Mobile Photo Album
* Join a Club and message people who share the same interests as you
* Get the world in the palm of your hand by subscribing to Mobile Alerts for movies, music, games, sports, news and more

Click the link below to view your friend's photos and accept your invitations.
[email protected]&InvitorNbrs=50429051;&r=0&t=4

SMS.ac. The always on, always connected Mobile Network.

Don't want to be invited by your friends?
Click on the link above to "block future invitations" from family and friends.

SMS.ac, Inc., 255 G Street #723, San Diego, Ca 92101 USA

Sayın Demirtaş,

Hiç böyle bir mesaj yollamadım.
SMS filan nedir hiç ilgilenmedim.
Benim e-mailime de benden information diye mesaj geldi.
Anlamıyorum nasıl oluyor bunlar?
Şuanda uğraşmmama rağmen 1980 senelerinde Cobol, RPGII programcılığımda vardı Uzun zamandır bilgisayar yazılımlarıyla ilgilenmediğimden de unuttum.
Lisan gibi nankör bir meslek bu konularda da cahil kaldım.

sayın demirtaş,
mesajınızdaki linki lütfen siliniz. muhtemelen virüs oradan buluşacaktır.

Merhabalar,

Böyle ciddi bir durumda birileri eğlenirken biz üzülmeyelim diyor;

Ben Norton Antivirüs 2005 i kullanıyorum, güncelleme otomatik olarak devreye giriyor ve virüs taraması yapmadan da ekleri açmıyor.

Şu ana kadar bu tip bir sorunla karşılaşmamış olmamı buna bağlamak gerekir mi bilmiyorum. Kararı siz verin...

Hoşçakalın,

Sayın Sinangil,

Hiç canınızı sıkmayın bu mesajları sizin göndermediğinizi herkez biliyor. Ben sadece örnek olsun diye o mesajı forum sayfasına yazdım.

Zaten böyle virüslü bir mesajı sizin gönderdiğnizden şüphem olsaydı sizi çoktan aramıştım. :lol:

Saygılarımla,

Erol DEMİRTAŞ

sizlere öncelikli tavsiyem bilgisayar sitelerinin forumlarını takip edin, hergün bir şeyler değişiyor takip etmek çok güç mali mevzuat gibi:) ben nortonun kendisinin virüs olduğunu düşünenlerdenim sağlam bir pc donanımız yoksa norton tam anlamı ile eziyet, ben korunma yöntemi olarak spam, virüs ve güvenlik duvarı kullanıyorum arama motorlarında önüme çıkan her siteye girmem, mailin nerden geldiğni bilmiyorsam kesinlikle okumadan silerim , mail adresi tanıdıksa bile açıklama kısmı mantıklı değilse türkçe değilse kesinlikle silerim, eğer indirmem gerekli bişey varsa kesinlikl virüs taramasından iki kez geçiririm, dosyalarımı sürekli yedeklerim, ama hacklenemeyecek ne site ne mail adresi vardır, şöyle bir örnek vereyim arkadaşımın yaptığı bir yazılım var hiç bir anti_virüs programı yakalamıyor bu yazılım size bir mp3, word, resim içinde siz farkında olmadan gizlenmiş şekilde geliyor hiç bir şekilde yakalanmıyor, sizin bilgisayarınızda ne var ne yok alıyor şimdi bunu kötü niyetli bir kişinin kullandığını düşünün arkadaşım beyazlardan olması nedenli problem yok mail adresi yine bi derecedir ben bu işte günlerce sabahladığım sitemi kaybediyordum ucundan döndüm:)
tek önerim var bilgisayar sitelerini takip edin özellikle 20 yaş altı gençlerle iletişim kurmaktan çekinmeyin

Kod:
'İnternet kurdu' 17 yaşındaki B.B. ve arkadaşları, büyük bir bankanın müşteri hesaplarına girip 'balık tutma' yöntemiyle tam 400 bin YTL'lik vurgun yaptı. 
İnternet ortamında bir bankanın müşteri hesaplarından 400 bin YTL'lik vurgun yapılmasını araştıran polis, 17 yaşındaki B.B. ve arkadaşlarını yakaladı.
Ankara doğumlu B.B., geçen nisanda büyük bir bankanın internet bankacılığı sayfasını kopyaladı. B.B., ardından, daha önce satın aldığı yaklaşık 3 milyon kişiye ait e - mail adreslerine, 'Bankanız bilgilerinizi güncelleştirmek istiyor' ibareli elektronik posta yolladı. B.B. ve arkadaşları, 'balık tutma' olarak adlandırılan bu yöntemle, e - maili açan banka mudilerinin kredi kartı ve hesap bilgilerini, şifre ve parolalarını aldı. Daha sonra mudilerin hesaplarından, kendi hesaplarına para transfer etti.
dikkat!!!

Vay anam vayyyy.

17 yaşındaki çocuk resmen banka soyuyor,

14 yaşındaki çocuk uçak kaçırıyor,

Ortaokul öğrencileri öğretmenine tecavüz ediyor,

Eroin satışları okullarda o biçim dönüyor,

16 yaşındaki 2 çocuk bıçakla bir yaşlı kadını soyup, öldürüyor,

İlkokul öğrencilerinin elinde sigara eksik olmuyor,en kalitelisinden,

veeeee,

Atatürk diyor ki;
"Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur."

Ne mevcudiyeti ne istikbali atam, gençliğe bak.

Yolumuz artık nereye gidiyorsa Allah sonumuzu hayırlı etsin.

başlığı biraz dağıtıyorum ama önemli gördüm
Kod:
[email protected] adresinde biri sizi listenize eklemek isterse sakın izin vermeyin bu virüs meksika üzerinden yayılmıştır.Son 2 günde 5.000 kişinin mesengerine girerek bilgisayarları Çökertmiştir bilginize

Merheba,
Benim E-mail hesaplarıma da siz dostlarım gibi bir çok değişik ad ve isimde mailler geliyor. Bu maillerin genel özelliği ekte bir dosyanın sunulmasıdır. "-Hello" veya başlıksız mesajları hiç açmadan siliyorum. İçinde herhangi bir mesaj bulunmayan ekte dosyası bulunan mesajları da bilgisayarıma indirmeden siliyorum. Eğer antivürüs programınız varsa e-mail içindeki virüsü tespit ediyor. Şayet yanlışlıkla dosyayı bilgisayarınıza indirirseniz işte o güvendiğimiz antivürüs yazılımının insiyatifine kalırız. Yeni virus ise yazılımın temizleme aracı güncellenmediğinden o virüsü silemeyebilir. O arada olacak olan da olur.
Bence çare tanımadığımız yada şüphelendiğimiz mesajların ekindeki dosyayı açmadan sistemden silmek. Birde Antivürüs yazılımının Enable durumunda olmasına dikkat etmek diye düşünüyorum.