İade faturası

arkadaşlar merhaba aşağıdaki özelgeyi bulamıyorum yardımlarınızı rica ediyorum

Maliye Bakanlığı?nca vergilen bir Özelge?de özetle; ?Kanunda ?iade faturası? şeklinde bir düzenleme yer almadığından, mal iade işlemlerinin de teslim kapsamında değerlendirilmesi ve yukarıda bahsi geçen hükümler çerçevesinde fatura düzenlenmesi ayrıca bedelsiz teslim edilen mal fazlasına ilişkin ürünlerin değerinin bilinmesi durumunda bu değer üzerinden, bilinememesi durumunda ise emsal bedelleri üzerinden fatura düzenlenmesi gerekmektedir.?(2) denilmektedir.

Ynt: iade faturası

Sayın emreaysama bu özelgeye ihtiyacınız yok, zaten mevzuatımızda gayet açık hükümlerin tekrar edildiği bir özelge.

Ynt: İade faturası

mevzuat açık değil. açık olmadığı için iade faturası için özelge düzenlenmiş.
firmanın bir tanesi ısrarla farklı yprum getirmekte. bende bu özelgeyi o nedenle bulmak istiyorum

Anladığım kadarı ile firmaya fatura düzenlediniz firma size iade faturası düzenliyor ve kabul etmemek için özelge arıyorsunuz doğru mu?

saygılar,

yalnız özelgelere bağlı kalarak hareket etmeyin..
Özelgeler, sadece içeriğindeki tarafları bağlar.

Arkadaşlar ben özelgeye felan bağlı kalmıyorum. özelgede yazan detayları görmek istiyorum. sadece merak ettim ve eğer biliyorsanızda linkini paylaşmanızı istedim.
Bu arada demiral arkadaşım bizim firmayla veya iade faturası ile bir problemimiz yok. sadece arkadaşlarla müteala yaparken kafama takıldı. eğer biliyorsanız sormak istedim.
firmalarla felan alakası yok.
v.u.k. da açıkça iade faturası belirtilmemiştir. mal ve hizmet satışlarından bahsetmektedir. kdv kanunda bazı ifadeler var fakat net değil. bende biliyorum iade faturasını fakat sadece özelgeyi merak ettim nasıl bir açıklama yapılmış.

şimdiden teşekkür ederim.