İade Kdv Dosyası İptal Dilekçesi Örneği

Vergi dairesine iade kdv ihraç dosyası iptal dilekçesi yazacağım, dilekçe örneği verebilecek arkadaş var mıdır?

Bir de yeniden dosya verecek olmamız eski yapılan mahsuplarda sorun çıkartır mı ? İade Kdv rakamlarında bir değişiklik yok. Sadece satış faturalarında iadeye konu olmayan gçb lerde miktar farkı var..

Ynt: İade Kdv Dosyası İptal Dilekçesi Örneği

öncelikle hata yatnız internetten gönderirken böyle algıladım, yoksa dosya iptal falan yok

dilekçeniz şu şekilde olacak

x vergi dairesi müdürlüğüne

123 123 1234 sicil numaralı xxxx vergisi mükellefiyiz. gg/aa/yyyy tarihinde internetten göndermiş olduğumuz listelerde hata olması sebebi ile listelerin pasife çekilmesini arz ederim.

smmm yasin ' Alıntı:
öncelikle hata yatnız internetten gönderirken böyle algıladım, yoksa dosya iptal falan yok

dilekçeniz şu şekilde olacak

x vergi dairesi müdürlüğüne

123 123 1234 sicil numaralı xxxx vergisi mükellefiyiz. gg/aa/yyyy tarihinde internetten göndermiş olduğumuz listelerde hata olması sebebi ile listelerin pasife çekilmesini arz ederim.

Yasin Bey hata bilgilerin içeriği ile ilgili.. Sizin dediğinize göre dosya iptali yok, pasife çekilme durumu var doğru mu?

evet hatalar sadece pasive çekilecek tekrar girilecek, bazen doğru girseniz bile sistemden kaynaklı hatalar çıkabilir

listeleri kontrol edin, gitit numaralarını kontrol edin, yüklenilen listesine biraz daha dikkatli kısaltmalar yapalım. kurlara dikkat intaç tarihini kontrol edin. alışınca basit ama yüklenilen listesi aylık kalem sayısı çok fazla ise sıkıntı vardır. birde her excel dosyasını kabul etmiyor 2003 olsun xp işletim sistemi olsun bu işinizi kolaylaştırır