İbraname

FNDŞAHİN

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar,
İşten çıkışlarda personeller ibraname imzalamak istemir daha paramızı almadık diyor. Sizler ne yapıyosunuz bununla ilgili.
Saygılar

Ynt: İbraname

Parasını ödeyip imzalatıyorum.

Alacağı kalmayıncada

Tarih:____/___/_____

______________________________'ne,

____________________________________________________________ adresinde bulunan işyerinizde ___/___/_____ - ___/____/_____ tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım. Sözleşme süremin dolmasından dolayı işyerimden ayrılıyorum. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

kendi el yazısıyla yazdırıyorum. İleride sorun yaşamamak için.

Sn.t.y;
örneğini verdiğiniz ibra belgesi yanında, bahsedilen kanuni ve akdi hakların tutar ve neye istinaden olduğunu belirten ödeme makbuzları da yoksa, bir sorun çıkıp huzursuzluk yaşama ihtimaliniz olabilir.
İbranamede her ödeme kaleminin ve tutarının açık açık belirtilmesi gerekir.
t.y. ' Alıntı:
Parasını ödeyip imzalatıyorum.

Alacağı kalmayıncada

Tarih:____/___/_____

______________________________'ne,

____________________________________________________________ adresinde bulunan işyerinizde ___/___/_____ - ___/____/_____ tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım. Sözleşme süremin dolmasından dolayı işyerimden ayrılıyorum. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

kendi el yazısıyla yazdırıyorum. İleride sorun yaşamamak için.

Sn. Keremcem

Dediğiniz gibi bu evrak hiçbir dekont makbuz destekleyici bir belge olmadan pek fazla hüküm ifade etmeyecektir.

Ödemelerimi banka yoluyla yaparım. Kendi rızası ve el yazısıyla bunu beyan etmesini isterim. Bu benim aldığım önlemdir. Bir sorun olur mahkeme kabul eder etmez bunu şimdiden bilemeyiz. Bilmedğimiz birşey için gerekli destekleri alarak kendimce önelmimi alırım.

Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.
Sıkıntı şu ki ben işten ayrılan personelin hakedişini ilgili ayın sonunda personel maaşlarıyle birlikte hesaba geçiyorum. Ama personel çıkış işlemlerini erkenden yapması gerekiyor ayrılırken birdaha ne o gelir ne ben onu görürüm diye ibraname istiyorum. Ama adamda haliye daha paramı almadım niye yazayım bu ibranameyi diyor.
Sizler iş çıkışı yaptığınızda hemen bankaya maaşını yatırıyormusunuz.?
Saygılarımla.

Tabi ki. İlgili personel için maaş bordrosu hazırlanır elden ödenir imzalatılır veya bankaya ulaştırılır ve son olarak ibraname imzalatılır.

NİSANLI ' Alıntı:
Tabi ki. İlgili personel için maaş bordrosu hazırlanır elden ödenir imzalatılır veya bankaya ulaştırılır ve son olarak ibraname imzalatılır.
Sayın Nişanlı,
Elden ödeme yapınca bankaya ilettiğiniz nedir?
Ve birde para bankaya yatmayınca sorun olmazmı?
Saygılarımla.

sn fndşahin;

ve/veya kullandım. Buda ya elden ödeme yapılıyor veya bankadan demek. Yani maaşların bankaya yatma zorunluluğu yoksa elden ödemeleri yapılır maaş bordrosuna kadar evraklar imzalatılır.

Ayrıca para bankaya neden yatmasın çalışan sayısı 10 ve üzerinde ise her ay olduğu gibi yatırılacak.

NİSANLI ' Alıntı:
sn fndşahin;

ve/veya kullandım. Buda ya elden ödeme yapılıyor veya bankadan demek. Yani maaşların bankaya yatma zorunluluğu yoksa elden ödemeleri yapılır maaş bordrosuna kadar evraklar imzalatılır.

Ayrıca para bankaya neden yatmasın çalışan sayısı 10 ve üzerinde ise her ay olduğu gibi yatırılacak.
Sayın Nişanlı,
Yani sonuç olarak sizler benim gibi maaş tarihini beklemeden iş çıkışı yapılan personelin ödeme yazısını bankaya hemen gönderiyorsunuz, doğrumu anladım. Peki size sorun çıkarmıyorlarmı ben bankaya gidip paramı görmeden ibraname imzalamam diye. Ben hep aynı sorunu yaşıyorum. adam bankada paramı görmeyince imzalamam diyip tutturuyor. Net bir çözüm bulamadım. E elden ödeyemiyorum....

Durumum budur vesselam.
Saygılarımla.

Isletmenizin banka sifresi varsa personelinizin hesabina parayi yatirin dekontu eline verin. Yada islemi bankaniz yapacaksa gonderimden sonra dekontu size mail atsinlar. Kisacasi bunlar ufak ayrintilar ama iki tarafida memnun edici...