İddaa Bayiinde KDV beyannamesi!

Merhaba arkadaşlar yeni bir mükellefim var İddaa bayii 19.10.2009 tarihinde işe başladı haftanın her salı
günü haftalık bakiye raporu geliyor bana 13.10.2009-19.10.2009, 20.10.2009-26.10.2009, 27.10.2009-02.11.2009 olmak üzere bakiye raporlarını 7 şer günlük komisyon geliri olarak işledim benim ama son hafta bakiye raporunda takıldım çünkü tarih 27.10.2009-02.11.2009 tarihleri arası
rapor çıkıyor burda benim yapmam gereken ayın ikisine kadar olan bölümü Ekim ayı KDV beyanında gösrecekmiyim
yoksa yada nasıl bir yol izlemem gerekiyor? forumda arama yaptım ama sorduğum konuyla ilgili cevap bulamadım
İddaa bayii olan arkadaşlardan İVEDİ yardım istiyorum.
Not: Mükellef işletme defterine tabii....

Ynt: İddaa Bayiinde KDV beyannamesi ACİL

ay ay bölemiyormusunuz

Ay ay bölebilirim çünkü günlük rapor alıyorlar ama bu konuda bir muhasebeci arkadaşla görüştüm oda
günlük değilde yedişer günlük faftalık bakiye raporuna göre bildirim yaptığını söyledi kafam karıştı hangisi doğru
İVEDİ cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

bildirimler aylık olarak yapıldığından aylık olmalı

Ynt: İddaa Bayiinde KDV beyannamesi!

Mükellef 26/11/2009-02/12/2009 tarihi arasındaki gelirleriyle ilgili 02/12/2009 tarihine fatura kesmiyormu?
Bu 1 haftalık süreç içindeki gelirleri 12/2009 kdv beyannamesinde gösterilmesi gerekir diye düşünüyorum

Sadece iddaa bayi ise KDV beyani verilmez.

iddia bayilerinde dökümler genelde haftalık alınıyo.ama makineden günlük dökümde alabilir mükellefiniz.
ay sonunda gelen haftada eğer ayı atlıyosa günlük dökümlerden komisyon tutarını bulabilirsiniz.özel matrah şekline tabi olduğu için yıl içinde ay atlaması önemsiz gibi gözüksede yıl sonlarında ve ba bs (bilanço için)
için sorun olabilir.

haftalık raporlar sonun fatura kesmiyormusunuz? yani gelirin olduğu tarihi faturanın kesildiği tarih olmuş oluyor...zaten bu yanlışsa günlük kesmeniz gerekir faturayı onun için ayırmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum