İhaleli İşlerde SGK ya adres bildirimi

Üyelik
14 Eyl 2010
Mesajlar
3
4734 sayılı ihale kanununa göre ihalesini yapmış olduğumuz ve sözleşmesini yaptığımız işi sgk ya 15 gün içinde (5510 sayılı kanunun 90.maddesine göre ) bildirmedik.ancak işveren kendisi bildirim yapmış.sgk bize 820 (rakamı tam hatırlamıyorum) ceza yazdı.bu cezayı yazma hakkı varmıdır?kanunun idari para cezaları ile ilgili 102. maddesinde 90.maddeye atıfta bulunmamış.yardımınız için şimdiden teşekkürler.
 
Üyelik
26 May 2010
Mesajlar
661
Konum
MERKEZ
Ynt: İhaleli İşlerde SGK ya adres bildirimi

102. maddenin g bendinde ceza kesileceği belirtilmiş.
 
Üst