İhbar Süresini beklemeden Başka Yerde İşe başlamak

Merhaba,
Ayrılmak istediğim şirkette yaklaşık 3 aydır çalışıyorum. Geçtiğimiz hafta istifamı verdim, bana 2 ay ihbar süresi kullandırmak istiyorlar, buraya kadar ok.

Ben bir haftasını kullanıp, diğer hafta başında yani ihbar süresinin 9. günü farklı bir firmaya başlamak istiyorum..

Ayrıldığım firma;

1- 2 haftalık net mi? brütmü kesinti yapabilir? tümünü mü tahsil edilir, yoksa ihbar süresinde calistigim süre düşülürmü?
2- Hizmet belgemi vermeme yoluna gidebilirler mi?
3- İhbar süremden önce cıktıgım icin nasıl bir borclandırma yada belge imzalatılır yada bu durumda ne yapmam gerekir? ibraname nasıl doldurulur?
4- Eski işyerindeki ihbar sürem dolmadıgında, yeni firmaya baslarsam ssk girişlerinde yada farklı bir giriş yapamama durumu olur?

Acil desteğinizi rica ederim, şuandaki firma bana baskı yaparak 2 haftalık süremi kullandırmak istiyor.

İhbar süresini işverene tanımak zorundasınız yasal olarak, tanımazsanız, yani ihbar süresini çalışmadan ayrılırsanız, işveren dava açarak ihbar tazminatı talep eder,
tüm hesaplamalar brüt ücret üzerinden yapılır.
İhbar süresi bütündür, 3 günü çalış+5 günü öde, kalan 6 günü yıllık izin günlerine sayılsın gibi değişik uygulamaları olmaz.
2 haftalık ihbar süreniz varsa, 2 haftayı tam olarak kullanmadıysanız, ihbar süresine uymamışsınız demektir.