...İhbar tazminatı ve yıllık ücretli izin...

Selamlar sevgili arkadaşlar,
2 yıldır çalıştığım iş yerimden çıkarılmak üzereyim şirket beni çıkaracak.
Bu durumda kıdem tazminatı alıyorum İhbarı alma şartı nedir? bana ihbar süresi verilmedi 6 haftalık olan süre..
Ayrıca yıllık izinlerimi kullanmadım ve o sürelerde çalıştım bunlar normal ücretten mi verilecek yoksa iki katı mı ödenecek çünkü o günlerde çalışmış oluyorum ücretli izin olmasına rağmen.
28 günlük ücretli iznim var bunun hesabı nasıl yapılacak acaba.

Ynt: ...İhbar tazminatı ve yıllık ücretli izin...

Şirket sizin işten çıkarılacağınızı ne zaman , ne şekilde bildirdi?

Kullanılmamış yıllık izinler sözleşme feshinde ücreti ödenir. Fazla çalışma ücreti gibi hesaplanMAZ.
(maaşınız /30)x28gün = alacak olduğunuz izin ücretidir.

özel mesaj kutunuzu boşaltırsanız ordan bişey yazmak istiyorum

Selamlar kerem ben.
hatırlarsınız belki rapor falan almıştım geçen ay onu konuşmuştuk.

yıllık ücretli izin süresi içinde çalışmış sayılmıyor muyum zaten çalışmasam da maaşım yatacaktı.? bu yüzden 2 katı olmalı diye biliyorum.
fesih ile ilgili Yazılı bildirim olmadı sadece belgelerini merkeze gönderdik dedi bende tamam dedim benim için daha iyi olacak ihbar tazminatı da alabilirim bu durumda. 35 gündür raporluydum zaten, müdürle problemler yaşayınca rapor aldım işe gitmedim. askere de gideceğim için önemsemiyorum artık. aynı zamanda kpss hazırlığı yapıyorum lisans mezunuyum sınavıma girip inşallah bi yerlere gelmek üzereyim, bu yüzden çok da önemsemiyorum o iş yerini.
Fesih belgesine ne yazmalıyım ödemeler hakkında ve işten çıkarılma sebebi ne diyecekler acaba? çünkü ben bi problem yaşamadım sadece müdürle aram iyi değil ve yapmadığım birşeyi bana yapmış gibi gösterip ihtar aldırlar.
fesihte ne yazarlarsa imzalamayayım yada ne yazabilirler çıkış sebebine.