İhbar Tazminatı

Merhabalar
28 gün ihbar süresi olan bir personele 20.06.2005 tarihinde tebliğ yapılmıştır. Persoenlin işten çıkacağı tarih 18.07.2005 olarak bildirilmiştir.
bu süre içerisinde personelle 30.06.2005 tarihi itibariyel ilişiğin kesilmesi halinde 18 günlükmü ihbar tazminatı ödenir. Bordro 18 gün üzerindenmi yapılır. (ihbar tazminatı bordrosu)

teşekkürler

30/06/2005 TARİHİNDE ÇALIŞMAYI İPTAL ETTİRİRSENİZ BU TARİHE KADAR OLAN SSK YATAR( BU SÜRE İÇİNDE İŞ ARAMA İZNİ HAKKI SAKLIDIR) AMA GERİ KALAN SÜRELERİNE AİT SADECE İHBAR TAZMİNATI PARASINI VERİRSENİZ. YANİ 30/06 TARİHİNDEN İTİBAREN SSK SI YATMAZ

120 kişi çalışan işyerimizde 10 kişinin çıkışını ihbar öneline uygun olarak kendilerine tebliğ ettik.
Merak ettiğim konu şu:
- bu işçiler iş bulduklarında kendi istekleri ile işten ayrılırlar ise biz kıdem tazminatı ödemek zorunda mıyız?
- Bu işçiler kendi istekleri ile işten ayrılmış olsalar dahi İyi niyet göstergesi olarak kıdem tazminatlarını ödersek bizim için sakıncalı olur mu?

Görüşlerinizi bekliyorum

suayben' Alıntı:
120 kişi çalışan işyerimizde 10 kişinin çıkışını ihbar öneline uygun olarak kendilerine tebliğ ettik.
Merak ettiğim konu şu:
- bu işçiler iş bulduklarında kendi istekleri ile işten ayrılırlar ise biz kıdem tazminatı ödemek zorunda mıyız?
- Bu işçiler kendi istekleri ile işten ayrılmış olsalar dahi İyi niyet göstergesi olarak kıdem tazminatlarını ödersek bizim için sakıncalı olur mu?

Görüşlerinizi bekliyorum

Yukarıya bir konu açılmış.Siz ise ayrı bir konuyu sormuşsunuz.İlk konuyu açan arkadaşımızın cevaplarını sağlıklı alması için bu konuyu yeni başlık olarak açmanız gerekir.
Yalnızca hatırlatayım dedim. :wink:

yardım' Alıntı:
Merhabalar
28 gün ihbar süresi olan bir personele 20.06.2005 tarihinde tebliğ yapılmıştır. Persoenlin işten çıkacağı tarih 18.07.2005 olarak bildirilmiştir.
bu süre içerisinde personelle 30.06.2005 tarihi itibariyel ilişiğin kesilmesi halinde 18 günlükmü ihbar tazminatı ödenir. Bordro 18 gün üzerindenmi yapılır. (ihbar tazminatı bordrosu)

teşekkürler

Sayın yardım
İşçinin işe başlama tarihini belirtmemişsiniz.
Burada ilgili kanunu okuyun.