İhracaatta KDV iadesi

bayramalikubilay

Katkı Sunan Üye
Sayın Üstadlar...
Bir Mükekellefimiz 2010 Aralık ayından 85.000 Dolarlık Tekstil (Güpür imal ederek) ihracatı yaptı.

A) Bu Mükellefimin 2010 aralık ayındaki KDV Beyanındaki Önceki dönemden İnd.KDV Tutarı (mal alışlarından dolayı + Genel Giderlerden Dolayı + Demirbaş alışlarından dolayı ): 36.974.TL ,

B) Bu mükellefimin 2010 aralık bu dönemde İn Kdv'si : 1.450.TL,

Toplam İnd.Kdv : 38.474.00 TL

Bu mükellefimizin 2010 aralık ayında yurt içi satışı yoktur.--

Mükellefimiz 2010 aralık ayındaki ihracaatından dolayı indirilecek veya devir edecek olan kdv'nin tamamını iade alması veya borçlarına mahsubu söz konusu olamaz biliyorum. Bu konuda bilgi verilmesini rica ederim. Saygılarımla

Ynt: İhracaatta KDV iadesi

bayramalikubilay ' Alıntı:
....
Mükellefimiz 2010 aralık ayındaki ihracaatından dolayı indirilecek veya devir edecek olan kdv'nin tamamını iade alması veya borçlarına mahsubu söz konusu olamaz biliyorum. ...
Ben bu kısmı anlamadım.

Pardon....İlginize peşinen teşekkürler...2010 aralık ayındaki ihracaatından dolayı alacağı iade tutarı (İhracattan dolayı) ind.kdv'nin tamamı mı olacak.. benim bildiğim ihracat tutarının (85.000 Doların %8 'i kadarı olacak) %'8 i kadar olacak...biliyorum...

dogru biliyorsunuz. Yuklenen kdv ye konu olan tutar ihrac ettiginiz mallarin alirken odediginiz kdv ve masraflariniz