fonradar

İhracat Bilgilerinin e-beyannameye Transferi (İnd.KDV-Y.KDV)

Ogrenci

Katkı Sunan Üye
Merhaba

1) İhracatta yüklenieln KDV olduğunda e-beyannamede doldurulması gereken ekler bölümüne excel den transfer için ne yapmak gerekiyor ?

2) Bu kısmı doldurmuş isek ayrıca vergi dairesine Tasdikli GÇB-İnd.KDV Listesi ve Yüklenilen KDV listesi vermeye gerek var mı?

Teşekkürler

Sayın öğrenci:
1.sorunuz hakkında bilgim yok.
2.sorunuzda dilekçenize ek olarak sadece tasdikli GÇB ve fatura fotokopisini vermeniz ve İND KDV ile YÜK KDV listenizi int.üzerinden verilen e-beyanla beyan ettiğinizi belirtmeniz yeterli olur.

ben de indirilen ve yüklenilen listeleri yapiyorum fakat e-beyanname ile gondermiyorum. ki göndersem bile onayli olarak istedikleri için bi esprisi kalmiyor. bu arada indirilen ve yüklenilen kdv listelerini manuel olarak mı yapiyorsunuz, yoksa bi program aracılığıyla mı ?

Re: İhracat Bilgilerinin e-beyannameye Transferi (İnd.KDV-Y.

Ogrenci' Alıntı:
Merhaba

1) İhracatta yüklenieln KDV olduğunda e-beyannamede doldurulması gereken ekler bölümüne excel den transfer için ne yapmak gerekiyor ?

2) Bu kısmı doldurmuş isek ayrıca vergi dairesine Tasdikli GÇB-İnd.KDV Listesi ve Yüklenilen KDV listesi vermeye gerek var mı?

Teşekkürler

Merhaba,

1- Excel sayfasında hazırlamış olduğun liste sayfasında,
Dosya/Farklı Kaydet... seçtikten sonra çıkan sayfada
Kayıt Türü: Metin (Sekmeye Ayrılmış) (*.txt)
seçerek dosyayı txt olarak kayededeceksiniz.

BDP brogramınının Excelden veri al kısmında ya oluşturduğun .....txt dosyasını seçmeniz gerekmektedir.

2- Vergi Dairesi ekleri internet ortamında verseniz bile, eklerini Vergi Dairesi tekrar istemektedir.

Saygılar.