İhracat ile ilgili

Ynt: İhracat ile ilgili

Şükrü hoca demiş ki;
...
VEDOP BİLGİLERİ YETERLİ

İhracatta nakit ya da mahsup yoluyla KDV iadelerde istenen belgeler yönünden de kolaylık sağlandı.

İhracat beyannameleri, Vergi Daireleri Otomasyon Projesi (VEDOP) sisteminde görülmesine rağmen, vergi dairelerince "Noter onaylı" nüshalar isteniyordu. Bundan böyle, VEDOP sistemindeki bilgiler yeterli görülecek ve buna göre işlem yapılacak.

...
Yasal dayağı çıktı mı?

Çok açık sormamışım kusura bakmayın, Maliye Bakanlığının bu yönde bir çalışması var mı? Şükrü hocanın yazdıklarının yasal dayanağı daha çıkmadı sanırım, son kdv tebliğ taslağında da bu konuda bir gelişme yok , "içerden öğrenenler" bu konuda da geçerli mi acaba?

Maliye bakanlığının bu yönde bir girişimi var mı yoksa eski düzenlemelerde benim gözden kaçırdığımı bir cümle, bir başlık bu durumu kurtarıyor mu?
İhracat dosyasına koyacağım GÇB nin üzerinde intaç tarihi yer almamakta. Bu durum hakkında bir düzenleme var mı?

arkadaşlar bugün vergi dairesine gittim iade dosyası teslim etmeye 2007/ mayıs döniemine ait.noter tasdikli sureti istiyo merter vd.fotokopi vermeme rağmen gçb yi illa noter onaylı isteniyor.nasıl kolaylık sağlandı?göremedik kolaylığı

Ogün Güneş ' Alıntı:
Maliye bakanlığının bu yönde bir girişimi var mı yoksa eski düzenlemelerde benim gözden kaçırdığımı bir cümle, bir başlık bu durumu kurtarıyor mu?
İhracat dosyasına koyacağım GÇB nin üzerinde intaç tarihi yer almamakta. Bu durum hakkında bir düzenleme var mı?
Yaklaşımdaki bir makalede vedoptan yapılan sorgulamanın çıktısının dosyaya ekleneceği yönünde bir yorum var ancak dayanak yok.