İhracat Sonrası Kdv İadesi

merhaba arkadaşlar ihracat sonrası kdv iadesi isteminde bulunan firmaya ihracatını yapmış olduğunuz malzemelerin imalatını yaptırdığınız firmanın vergi dairesine ve ssk ya borcu bulunması sonucu bu kdv iadesi talebine olumsuz yanıt verebilirmi varmı böyle birşey bilgi verirseniz sevinirim herkese kolay gelsin

Ynt: ihracat sonrası kdv iadesi

Valla ilk defa böyle bir şey duyuyorum, ticaret gereği herkesin bir yerlere borcu vardır. Söylediklerinizde sanırım eksik bilgi var.

Çünkü İdarenin iadeyi engellemesi için mal tedarik ettiğiniz firmanın sahte veya muhteviyatı itibariyle yanıltıcı belge kullanması ile ilgili bir tespitin olması gereklidir. ( veya alt firmaları ile ilgili)

Ynt: ihracat sonrası kdv iadesi

cenk_061978 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ihracat sonrası kdv iadesi isteminde bulunan firmaya ihracatını yapmış olduğunuz malzemelerin imalatını yaptırdığınız firmanın vergi dairesine ve ssk ya borcu bulunması sonucu bu kdv iadesi talebine olumsuz yanıt verebilirmi varmı böyle birşey bilgi verirseniz sevinirim herkese kolay gelsin
Merhaba,

Detaylı incele,

http://www.gelirler.gov.tr/gelir2.n...af9f019dd4941cf780256b0d005368c3?OpenDocument

Ynt: İhracat Sonrası Kdv İadesi

sevgili m_schumacher ilginden dolayı çok teşekkür ediyorum linkini gönderdigin tebligi okudum sonuç itibariyle ihracata konu olan malzemelerin imalatını yaptırdığı ikinci firmanın vergi ve ssk borcu olması iade talebine mani olmadığını anladım

cenk_061978 ' Alıntı:
sevgili m_schumacher ilginden dolayı çok teşekkür ediyorum linkini gönderdigin tebligi okudum sonuç itibariyle ihracata konu olan malzemelerin imalatını yaptırdığı ikinci firmanın vergi ve ssk borcu olması iade talebine mani olmadığını anladım

Sayın Cenk,

İmalatı yapan firma senin tedarikçinmi yoksa, alt firmanmı?

ihracatı yapan firma ihracata konu olan malzemenin işçilik işini yaptırdığı firmanın vergi ve ssk borcundan dolayı kdv iadesi alacağını mümkün olmayacağını bildirmişler ihracatı yapan firmaya.

cenk_061978 ' Alıntı:
ihracatı yapan firma ihracata konu olan malzemenin işçilik işini yaptırdığı firmanın vergi ve ssk borcundan dolayı kdv iadesi alacağını mümkün olmayacağını bildirmişler ihracatı yapan firmaya.

Merhaba,

Sanırım burada verdi dairesi haklı çünkü, işçilik işini yapan firma 3. şahıs durumunda yani endirekt bağlantılı.