İkinci Bir İş de Part Time Çalışma Hk.

Üyelik
18 Şub 2006
Mesajlar
560
Sevgili formdaşlar;

Sağlık hizmeti vermete olan bir mükellefimin yanında çalışan bir hemşire mesaisi bittikten sonra başka bir yerde parttaym olarak çalışacak.
Bizim acımızdan herhangi bir sakıncası varmı?
Birde Parttay olarak çalıştığıyerde Ssk ya bildirmek gerekirmi?
 
Üyelik
4 Eki 2005
Mesajlar
282
sn.m.hayri andaç
bayanın part tıme olarak çalışmasına hiç bir engel yoktur. sizin için de bir sakıncası yoktur. normal işçi gibi girişini yapın kendisi ile 2 suret kısmi süreli iş sözleşmesi düzenleyiniz. aylık prim bildirgesini vereceğiniz ay ek:8 eksik gün bildirim formunu doldurarak kısmi süreli iş sözleşmesi ile birlikte elden bağlı olduğunuz sigorta müdürlüğüne veriniz. kısmi süreli iş sözleşmesi düzenlenirken aylık çalışılacak toplam çalışma saati mi esas alınacak yoksa gün olarak mı esas alınacak onu sözleşmede belirtmeniz gerekiyor. eğer sözleşmede gün olarak belirtirseniz sigortalı günde 1 saat çalışsa 1 gün olarak beyan edeceksiniz eğer çalışılan toplam saat olarak belirlerseniz hesaplama şu şekilde olacaktır.
Aylık Çalışma Gün Sayısı = Ay İçinde Çalışma Saati / 7,5 formülü ile bulunur.
ayda 90 saat çalışacağını kabul edersek 90/7,5=12 gün olacaktır. bu da bir ay içinde aylık sigorta prim bildirgesinde beyan edeceğiniz toplam çalışma gün sayısıdır.
 
Üst