İkinci Üniversite ve Yetim Maaşı Hakkında

Merhabalar, forumda bunun için açılan konu bulamadım.

Anne ve babamın vefatı nedeniyle yetim maaşı alıyorum 23 yaşındayım 2 yıllık önlisans programından 18.07.2019 tarihinde mezun oldum yetim maaşım kesildi. Sonrasında ise 05.09.2019 tarihinde Aöf ikinci üniversite hakkından yararlanarak yeni bir önlisans programını açık öğretime kayıt oldum, öğrenci belgemi aldım E-Devlet üzerinden SGK Yetim aylığı bağlama başvurusu yaptım, sonrasında sgk kamu emeklileri daire başkanlığına öğrenci belgemi ve açıklamayı mail olarak attım bunun neticesinde yetim aylığımı bağlanır mı ? Çok araştırma yaptım kimisi bağlanır diyor kimisi ise 2. Üniversite olduğu için bağlanmaz diyor bir ilde sgk'da çalışan tanıdığıma sorduğumda ise önlisans programını tekrar okuduğun için bağlanmaz dedi. Bu süreçte neler yapmam gerekiyor ?

Teşekkür ederim, gerçekten ilaç gibi geldi tamamını okudum ve maaşımın bağlanmasında bir engel olmayacağını gördüm fakat SGK çalışanları baya bir zorlayacak durumu ve benimde sonursam e başvuru ile ombudsman'dan şikayette bulunmam gerekecek ve gerçekten herhangi bir ailem ve akrabam olmadığı/görüşmediğim için maddi ve manevi şekilde büyük bir yıpranma yaşayacağım. Allah yardımcısı olsun herkesin.