fonradar

İlişiksizlik Belgesi

Merhaba, bir mükellefimizin inşaatı için ilişiksizlik belgesi istendi. Dilekçe yazıp SGK ya teslim ettim SGK bir kaç gün sonra belediyeden evrak alıp imar'a bırakmamı söylediler imara teslim ettim imar görevlileri SGK ya belgenin tekrar teslim edileceğini söylediler. SGK aradım belgenin işlemlerinin yapılıp belediyeye gönderilceğini ordan alabilceğimi söylediler. Ben bunu ilk defa yaptığım için anlayamadım ne olduğunu doğru yoldamıyım onuda bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım bilemedim

evet şu anda yapılması gerekenler sırayla olmuş...fakat sizin firma bünyesinde çalışmayan mali müşavir olduğunuzu düşünerek ilişiksizlik belge kısmının sadece dilekçenin ssk ya verilmesinin kısmının sizin takip alanınızda olmalı....belediye işi ve oradaki takip mükellefinize ve ilgli kurum memurlarına ait olmalı...

Sizin dilekçeyi sadece sigortaya verip çekilmeniz gerekir. Belediyeye dilekçenin ulaşması vs. ile mükellef ilgilenmeli.

Çok tesekkur ederim yardımınız için mali müşavir yaninda çalışıyorum ama bütün sorumluluğu bize yüklüyor ve mukellefede bildirince sıkıntı çıkartıyor keşke dediğimiz gibi yapabilsem