İlk Defa İşçi Girişi..

acziyet

Katkı Sunan Üye
Üyelik
5 Ara 2006
Mesajlar
665
Konum
İSTANBUL
Firmanın ilk defa ssk açılışı yapılıyor ve bildirgelerin elektronik ortamda gönderilmesi için şifre alınıyor. İşçi girişi, dosya açılıp şifre alındıktan beş altı gün yapılırsa problem olur mu ?
 
O

Ogün Güneş

Ziyaretçi
Ynt: ilk defa işçi girişi..

Çalıştırılan sigortalıları bildirme:

Madde 9 ? (Değişik birinci fıkra: 25/8/1999 - 4447/2 md.) İşveren çalıştıracağı kimseleri, işe başlatmadan önce örneği Kurumca hazırlanacak işe giriş bildirgeleriyle Kuruma doğrudan bildirmekle veya bu belgeleri iadeli-taahhütlü olarak göndermekle yükümlüdür. İnşaat işyerlerinde işe başlatılacak kimseler için işe başlatıldığı gün Kuruma veya iadeli-taahhütlü olarak postaya verilen işe giriş bildirgeleri ile Kuruma ilk defa işyeri bildirgesi verilen işyerlerinde işe alınan işçiler için en geç bir ay içinde Kuruma verilen veya iadelitaahhütlü olarak gönderilen işe giriş bildirgeleri de süresi içinde verilmiş sayılır.
 
Üst