İlk Defa SSK İş Yeri Tescilinde Tekrar İşe Giriş Bildirgesinin Elden Verilmesi

nihaldn

Katkı Sunan Üye
Yarın tarihli ssk işyeri tescili yaptırdım. 4 tane de yarın başlayacak tekrar işe giriş bildirgesi var. E bildirge şifresine de bugün başvurdum ama e bildirge şifresi 10 gün sonra geleceği için yarın başlayacak olan tekrar işe giriş bildirgelerini elden vermek istedim. SSK ise işe girişlerinizi e bildirge şifreniz geldikten sonra internetten yapın diyerek geri çevirdi.
İlk işyeri tescilinde tekrar işe giriş bildirgeleri geriye dönük 1 ay öncesi tarihinde internetten gönderilebilirmi? yani şifre geç geleceği için tekrar işe giriş bildirgesi işyerinin açılış tarihinde verilecek?
Ya da SSK nın elden kabul etmeme gerekçesinin kanun maddesi var mıdır?
İşe girişleri iadeli tahhütlü postaya versem cezalı konuma düşermiyiz?
E bildirge şifresi geldikten işyerinin açılış tarihine ait işe girişleri internettn yapmam mümkün olmazsa yani program izin vermezse ne yapmam gerekir?

Lütfen bilgisi olan arkadaşlar acil yardım etsin çok az vaktim var? :'(

Ynt: ilk defa ssk işyeri tescilinde tekrar işe giriş bildirgesinin elden verilemesi

tekrar giriş bildirgesinin int. verilme zorunluluğu yoktur. eleden alamları gerekir.
işyeri bild. 4 kişi yazdı iseniz, 4 işe giriş için bildirgede yazılı işe başlama tarihini yazarak en geç 1 ay içinde ister elden ister int.ortamında (ilk giriş hariç) giriş yapabilirsiniz.

Ynt: İlk Defa SSK İş Yeri Tescilinde Tekrar İşe Giriş Bildirgesinin Elden Verilmesi

Ama ssk böyle demedi 2 den fazla tekarar işe giriş olduğunda elden almaları mümkün değilmiş arama yaptım öyle bir kanun maddesine restalayamadım. Yani şimdi iadeli tahhütlü postaya atsam ceza yemezmiyim. 4 tane tekrar işe giriş bildirgesi olduğu için. Çünkü işi riske atmak istemiyorum. cevap verdiğiniz içinde teşekkür ederim

Ynt: İlk Defa SSK İş Yeri Tescilinde Tekrar İşe Giriş Bildirgesinin Elden Verilmesi

postaya atsanızda olur. şifreyi alınca 1 aylık süre içinde internetende yapsanız ceza yemezsiniz

MURO ' Alıntı:
postaya atsanızda olur. şifreyi alınca 1 aylık süre içinde internetende yapsanız ceza yemezsiniz

ben geçen ayda bir şube açılışına 37 işci girişini aynı bu şekilde internet üzarinden yaptım ve bir sorun olamdı ceza yemden işiniz hallolur...

saygılarımla

Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. İşi postaya atarak çözdüm. Ceza yemesi bişey değilde kötü reklamım olmasından korktum. Herkese iyi çalışmalar.

ben hayatimda böyle sacma birşey duymadim.Tekrar işe girişlerin internetten verilmesi gibi bir zorunluluk yokki.Hangi kanundan yetki alipta size böyle birşey söyleyebiliyorlar anlamiyorum.Benim kaçırdığım bir yasa bir genelgemi var.Nezaman tekrar girişlere internet zorunluluğu getirildi.Ssk şubelerinin birbirlerinden farklı keyfi uygulamalar yapmaları artık gercekten can sıkmaya başladı.

Saygılarımla;

yani yeni işyeri açılışında ve ya şube açılışında internetten geçmişe dönük işe başlama (tekrar) bilgirgesi verilebiliyor mu ? doğrumu anladım.ayrıca yeni işyeri veya şube açılışını en az ne kadar süre önceden başvurmak gerekiyor?

İlk defa işyeri açılışında en geç sigortalı çalıştırmaya başladığımızda dosya numarası alıyoruz İşyeri bildirgesindeki işçi sayısı kadar işe giriş bildirgesini 1 aylık süre içinde verebiliyoruz. Dikkattt.. 1 aylık süre sadece işyeri bildirgesinde Gösterilen işçi sayısı kadar olacak ve İşyeri açılış tarihli işe giriş bildirgeler olacak.. İnternetten yapılması mümkün Kurumun almamasıda sadece şifre zorunluluğu olduğu için.. yani 2 ve üzeri Aylık bildirge internetten verilmeli Bir nevi mükelelfin hakkını koruyor aslında. saygılar

ben geriye dönük internetten verdim ceza falan yemedim interneete izin verdi ayrıca ssk iki işçiden fazlasını çevirirdiye bir şey yok 2 işçiden fazla ssk lı olan aylık bildirgeler elden verilmiyor