İmza Yetkili Sürenin Stajdan Sayılması

Merhabalar,,,

2013/Ağustos döneminde staj başlatma için başvuru yapacağım.Sınavı kazandığım taktirde ,mümkün ise geriye imza yetkili sürem bulunduğundan staj süreme saydırmak istiyorum.

• 2003-2008 yılları arasında imza yetkili olduğuma dair ticaret sicil gazetesi (Onaylı Başlangıç ve bitiş gazeteleri)
( Şirket hissedarı olmayan,şirkete dışarıdan katılan ................................adresinde ikamet eden,..................tc kimlik nolu .......adı...... .........soyadı....... 'nun,muhasebe biriminin sevk ve idare edilmesinden,mali denetiminden sorumlu muhasebe müdürü olarak atanmasına ,münferit imza yetkisi ile şirketimizi temsil ve ilzam etmesine oy birliği ile karar verilmiştir.)

• Yetki veren şirketin vergi levhası fotokopisi

• Şirket adresini gösteren ve yetki süresini kapsayan ticaret sicil gazete fotokopisi

• Yetkiyi veren şirket ortaklarının genel imza sirküleri (Benim yok)

• İşe giriş ve çıkış bildirgesi (Ssk onaylı)

• Ssk dan ay ay ve genel döküm (Ssk onaylı)(Yetki süresini kapsayan)

• 03/06/2013 tarihli diploma

Başka evrak gerekli olur mu?

Evraklarım bu şekilde hazır durumdadır. Staj başlatma sınavını kazandığım taktirde staj süreme imza yetkili süremi saydırabilir miyim? Ticaret sicil gazetesini İSMMO odasına giderek gösterdim. Bir sorun olmadığını uygun olduğunu söylediler.Benim takıldığım tek konu bana ait olan imza sirküleri yok. Bu sorun olur mu ?Staj süremi kısaltmama engel olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Özlem

İmza sirküleri olmadan nasıl imza yetkili oldunuz bunu anlayamadım.

Merhabalar;

İmza sirküm vardı. Fakat ben işten ayrılalı 5-6 sene oldu.Bende fotokpi vardı fakat bir türlü bulamadım. Notere sorsam ,sanırım alamam yetkide bitmiş durumda ve en azından bir fot. vs gerekir. ama ticaret sicil gazetesinde imza yetkili olduğum yazıyor.bu yeterli olur mu acaba?Sizce ne yapmalıyım sorun olur mu?

benim bildiğim kadarıyla staj dosyasını açtırmış olup staja başlama sınavını kazandıktan sonra çalışılan süreler stajdan sayılmaktadır.staj başlatma sınavını kazanmadan önceki süreleri staja saydırmanız mümkün değil diye biliyorum.siz yine de odayla görüşün ama benim bildiğim kadarıyla böyle.önceden saydırılabiliyordu ama kanunda değişiklik oldu diye biliyorum.en sağlıklı bilgiyi odadan alırsınız

benim bildiğim kadarıyla staj dosyasını açtırmış olup staja başlama sınavını kazandıktan sonra çalışılan süreler stajdan sayılmaktadır.staj başlatma sınavını kazanmadan önceki süreleri staja saydırmanız mümkün değil diye biliyorum.siz yine de odayla görüşün ama benim bildiğim kadarıyla böyle.önceden saydırılabiliyordu ama kanunda değişiklik oldu diye biliyorum.en sağlıklı bilgiyi odadan alırsınız

Geriye dönük süreler saydırılabiliyor bununla ilgili yazı çıktı ve oda ile de görüştüm bunu.Bu kısımda sorun yok

en iyisi odaya gidin belgelerinizide gösterin,onlar gerekli açıklamayı yapacaktır.