İnceleme Teftişi Hk. Yorumlarınızı Bekliyorum

hepinize kolay gelsin bu yoğun günlerimizde inceleme teftişi de çıktı
sigortası yapılmadan 2 ay çalışıp işten ayrılan personelimiz çalışma bakanlığına şikayet etmiş konuyla ilgili bize gelen yazıda istenen belgelerle verilen tarihte hazır bulunmamız istenmiş biz yazıyı tebliğ aldıktan sonra personelle anlaştık ve personel şikayetinden vazgeçtiğini belirten bir dilekçe verdi çalışma bakanlığına benim kafama takılan konu şu eskiden böyle bir durumda teftişten vazgeçerlerdi fakat gelen yazıda istenen belgelerin içinde "tarafların anlaşması halinde şikayetçinin şikayetinden vazgeçtiğine ilişkin belge" de istenmiş bu durumda biz yine de incelenecekmiyiz özellikle yakın zamanda böyle bir durumla karşılaşmış olanların bilgisine ihtiyacım var unutmadan belirteyim şikayetten vazgeçme dilekçeleri de matbu olmuş istediğimizi yazamıyoruz dilekçeye

Ynt: İnceleme Teftişi Hk. Yorumlarınızı Bekliyorum

4857 sayılı İş Kanunu 92/2 maddesi "Teftiş sırasında davete gelmemek, ifade ve bilgi vermemek, gerekli olan belge ve delilleri getirip göstermemek, İş Müfettişlerinin 92/1.fıkrada yazılı görevlerini yapmak için kendilerine her çeşit kolaylığı göstermemek ve bu yoldaki emir ve isteklerini geciktirmek, yerine getirmemek." fiilinde 107/1-a maaddesi uyarınca 9063,00 YTL idari para cezası uygulanmaktadır.

Siz istenen belgeleri incelemeye götürün.Teftişten sarfınazar karşılıklı ifadeler alındıktan gerçekleşmektedir.

Kolay gelsin.

sn fnd2005;

Personel şikayetinden vazgeçtiği dilekçeyi verirse bakanlık ilgili dosyayı savcılığa sevk etmez sadece onun dışında çalışma bakanlığı dosyanızı inceler

Kolay gelsin...

Şikayeti yapan personelin verdiği şikayetten vazgeçtiğine dair dilekçeyi götürün ve sizi teftişe çağıran müfettişe de personelin şikayetten vazgeçtiğine dair personel ile birlikte gidip görüşün. Teftişe gerek kalmayacaktır.