İndirimli Oran Kdv İadesi Konut 150 M2 Altı

Merhabalar,
Arsa karşılığı inşaat işi kapsamında inşaat tamamlanmadan alıcılara fatura kesilmesi nedeniyle "iade hesaplama tablosu" GİB'e yüklemede sorun çıkıyor. Şöyle ki, yapı kullanma izin belgesi ve evlerin teslimi Aralık 2016 olması nedeniyle maliyetleri Aralık 2016^'ya kadar devam ediyor ve teslim nedeniyle Aralık 2016 da iadeye hak kazanıyorum ancak, daire satışlarım Mart 2016'da (faturası kesilip beyan edilme dönemim) . Hesaplama tablosu hazırlarken Marttan sonra yüklendiğim KDV'yi nasıl göstereceğim. (Mart-Aralık 2016 maliyetlerim nedeniyle oluşan KDV) fatura hesaplanan KDV sadece Mart 2016 da olduğu için "marttan sonraki aylarda" teslim olmadığı için yüklenilen KDV giremezsiniz uyarısı veriyor. Hepsini marta yazsam da yüklenim tarihi indirim tarihinden önce olamaz diyor.
Bilgisi olan varsa lütfen yardım edinnnnnn...

Merhaba , indirimli oran hesaplama tablosuna hesaplanan KDV'yi teslim ayı olan Aralık dönemine girilmesi gerekli diye düşünüyorum. Teslimler o tarihte olduğu için. Yani hem hesaplanan hem yüklenilen KDV Aralık dönemine girilecek. Kontrol raporunda da hata çıkacak. İzahatla çözülecek.