İnşaat Yapımında M2 Bulunacak Fatura

Ynt: İnşaat Yapımında M2 Bulunacak Fatura

tşk ederim ama sizin vermiş oldğunuz link emlak vergisi değerleri cetveli .yani mükellef inşaatına başladı 150.000.00 ytl fatura buldum 10 dairelik bir bina burası daha ne kadar daha fatura bulmam gerekiyor diyor.bunu söyleyebileceğiniz bir kaynak sordum.zannedersem sanayi bakanlığında vardı böyle bir cetvel biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz ?

ssk için soruyorsanız; bina için ödemeniz gereken primi ve matrahını bulacaksınız. çıkan rakamdan dışarıya yaptırdığınız işçilikleri düşeceksiniz.( ft işçilikli olması şart. sadece malzeme alışı işe yaramaz.)

gokhankilicoglu ' Alıntı:
tşk ederim ama sizin vermiş oldğunuz link emlak vergisi değerleri cetveli .yani mükellef inşaatına başladı 150.000.00 ytl fatura buldum 10 dairelik bir bina burası daha ne kadar daha fatura bulmam gerekiyor diyor.bunu söyleyebileceğiniz bir kaynak sordum.zannedersem sanayi bakanlığında vardı böyle bir cetvel biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz ?

Sayın kılıçoğlu cemil arkadaşımızın vermiş olduğu linkte bir sorun yok Burdaki cetvel Bina inşaat m2 birim maliyetleridir. Siz yaptığınız o daireleri satmanız halinde bu maliyetler esas alınacaktır.

nane ' Alıntı:
ssk için soruyorsanız; bina için ödemeniz gereken primi ve matrahını bulacaksınız. çıkan rakamdan dışarıya yaptırdığınız işçilikleri düşeceksiniz.( ft işçilikli olması şart. sadece malzeme alışı işe yaramaz.)
Sayın Nane,
Bunu biraz açarmısınız ?[ft işçilikli olması şart. sadece malzeme alışı işe yaramaz.]

SSK belirlediği rakamlara göre oranlayarak prim tahsili yapıyor. eğer yapılan prim ödemesi en az ödenecek primden az ise aradaki fark dışarıya yaptırılan işçiliklerle izah edilebiliyor. ssk eğer sadece fayans ft almışsanız bunun işçiliğini kendi işalanlarınıza yaptırdığınızı kabul ediyor ve ft bir işe yaramıyor. ama faturada "fayans işçiliği" yazılı ise ft tutarı ödenmesi gereken primleri azaltıyor.