fonradar

İnternet Ortamında Form Ba-Bs

sera

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar,interney ortamonda Form Ba ve Bs verirken, mesela mükellefin Ba'sı var ama Bs'si yok. Olmayan bir şeyi kabul etmiyor.Ya da her ikisi de 30.000 YTL yi aşmıyor.Boş verilecek. Ama internet ortamında boş kabul etmiyor.Nasıl yapacağız?

İnternet ortamında boş verilecek olan Ba ve Bs formları

Sayın sera,

Beyanname düzenleme proramında Ba veya Bs formunu açtığınızda genel bilgiler kulakçığında mükellef bilgilerinin altında küçük bir kare var. Yanında Beyan edilecek bilgim yoktur anlamında bir söz yazıyor. O kutucuğu işaretlerseniz boş kabul eder. Bilanço esasına göre defter tutan tüm mükellefler, beyan edilecek bilgisi olamasa da her iki formu ayrı ayrı vermek zorunda.
Kolay gelsin

Ercüment Aylanç

sn.eaylanc arkadaş ba'sının olduğunu fakat bs'nin olmadığını söylüyor bu durumda o kutucuğu işaretlemesi yalnız beyanı boş vermiş olur ama arkadaşın ba sı var

sn. sera ve eaylanc yazmış olduğum yazıdan dolayı özür dileyerek düzeltme yapmak istiyorum eaylanc arkadaşımızın yapmış olduğu açıklama doğruduru ba ve bs formları ayrı ayrı veriliyor ikisinden biri boş ise beyan edilecek bilgim yoktur kutucuğu seçilmelidir.

iyi çalışmalar

Teşekkür ederim arkadaşlar hallettim.Yalnız birşey sormak istiyorum. Beyanname düzenleme programında bütün beyannameleri girdim. Sonra paketleme yapacaktım.Fakat kaydettiğim halde bütün beyannamelerimi göstermedi. Tekrar girmek zorunda kaldım.Bunun nedenini bilen varmı? Yani paketlemeyi kaç beyannameye kadar yapıyor?Sınır var mı?

Teşekkür ederim arkadaşlar hallettim.Yalnız birşey sormak istiyorum. Beyanname düzenleme programında bütün beyannameleri girdim. Sonra paketleme yapacaktım.Fakat kaydettiğim halde bütün beyannamelerimi göstermedi. Tekrar girmek zorunda kaldım.Bunun nedenini bilen varmı? Yani paketlemeyi kaç beyannameye kadar yapıyor?Sınır var mı?

eminmisiniz arkadaşlar ben her ay 55-60 arası aralıksız beyan ve paket yapıyorum