fonradar

İnternet Üzerinden Çalınan Paralar!

Sayın meslek mensubu üyeler, ustatlar ve stajer arkadaşlar.....

Son günlerde oldukça fazlalaşan internet hırsızlığı herkesi etkilemeye başladı. Bankalar buna engelde olamamaktadır. Biz bu konuda tüm müşterilerimize e-mail yoluyla bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. Henüz çok kişinin başına gelmiş değil ama başına gelmeyen kalmayacak gibi... Bir an önce bu konuya önem verilmelidir. Çünkü bankasında MİLYAR TL. yada TRİLYON TL. sı olanlar batabilir ve sonrasında bizde batabiliriz. Başına gelen var mı? Bi müşterimizde olan bu olay (Allah'tan rakam küçüktü) sonrasında kayıtlarımızı nasıl yapacağımızı bile şaşırdık... Bankadan çalınan paraları muhasebede nasıl kayıt edersiniz. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.

Not: Konu admin tarafından kurallara uygun olmadığı için düzeltilmiştir.

merhabalar

bence bu konuda çalınan emtiayı baz alıp buna göre kayıt yapmak gerekir.yani > K.K.E.G.

hem fikri bey konu çok muğlak. şöyleki; çalınan emtianızı polis marifetiyle tutanağınızı zaptınızı tutabilirken efendim sigortadan bilirkişiler falan tesbiti mümkün bu olayın tesbiti nasıl mümkün olacak.

örneğin maliye size- kardeşim bunu kendin yapmadığını nerden bilebilirim dese kansızın birisinin sizin ya da mükellefin yıllar yılı biriktirdiği malını mülkünü ve alınterini bir iki tuşla götürdüğünü nasıl ispat edeceksiniz.

ve yahut bu kabul görse çok suistimal edecek bir konu olduğu da malumunuz. geçmiş olsun diyorum.

bu arada şunu belirtmeden geçemiycem. Arkadaşlar ben muhasebeyi işte bu yüzden seviyorum. hergün yeni yeni durumlarla karşılaşıp yeni yeni şeyler öğreniyorsunuz. ha bu arada kafayı yiyoruz ama ne yapalım bu da mesleğin cilvesi...

saygıyla...