İnternet Üzerinden Satış

Merhabalar ben....................sitesi izerinden 2 adet tava sattım fakat fatura kesmedim. satmayda devam edecektim faskat fatura tarzı bi bildiri geldi ve ne ypamam gerektiğini bilmedim. maliyeden yazmışlardı bende hemen ürünlerimi kaldırdım fakat tc kimlik no vs verdiğim için beni artık biliyorlar. şimdi benim vergi cezam oalcakmı vs bilmiyorum yardımcı olabilirseniz gerçekten çok mutlu olurum çok kafaya takıyorum açıkçası yasa dışı iş yapmata istemiyorum.

NOT : Başlık tarafımca değiştirilmiştir. Lütfen kurallara uyalım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maliyeden geldiğini nerden biliyorsunuz, Ne yazıyor ve gönderen neresi? Fatura tarzı bildiri çok açıklayıcı olmamış,
Yazının görselini bana 544732 33 43 nolu telefonumdan whatsaptan atarsınız daha doğru yönlendirebilirim.
Kafanıza takcak bişey yok; Tüm unsurları saysak gelecek ceza 300-500 Lira.
2 Tava satıp ta yaşa dışı iş yapmak istemiyorum :) demeniz; birine hadi ordan diyip de , Adam öldürmketen yargılanırmıyım demek gibi.

Selamünaleyküm arkadaşlar internet üzerinden satış yapıyorum ama tecrübesizim gelir giderimi doğru hesaplamak istiyorum bana bilgi verirseniz sevinirim. Aşağıdaki örnek durumu yazayım siz bana yanlışlarımı söyleyin.
Aşağidaki örnek hesaplama doğru mudur?
118 tlye mal alıyorum 18 tl kdv dahil
236 tlye satıyorum 36 tl kdv dahil
Buradan benim kârım net 100 tldir çünkü tahsil ettiğim kdv 36 tl, ödediğim kdv ise 18 tldir gelecek ay bu maldan muhsabeciye yani devlete 18 tl kdv ödemem gerekir.
Diğer sorum ise satış yerlerinin komisyonu ile ilgili
Örneğin satış yeri benden 40 tl komisyon alıyor %18 kdvli 40 tl. Buradan 40:1.18=33.89 tl burada ben 6.10 kdv ödemiş oluyorum şimdi sorum bu kdv benim ay sonunda ödeyeceğim 18 tl kdv'den düşülür mu yani ben 18-6.10= 11.90 kdv oderim değil mi.
Diğer bir husus örneğin kargoya 10 tl ödüyorum %18 kdvli burada da 10:1.18=8.47 yani 1.53 kdv ödemiş oluyorum buradan da 11.90.-1.53=10.37 tl
Sonuçta ay sonunda benim karım
Şöyle olur doğru mudur
100 kar
33.89 komisyon gideri
8.47 kargo gideri
100 - 33.89 - 8.47 = 57.64 tl net kâr
Şimdiden teşekkür ederim bu kadar ayrıntılı yazmamın nedeni düşündüklerimin doğru olup olmadığını tam olarak test etmek yani kafa karışıklığımi gidermek. Herkese iyi günler.