fonradar

IPC CEZASI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba arkadaşlar.benim şöyle bir sorunum var.
2008/11 ayda şahıs firmasını kurduk.işyeri bildirgesini verirken 3 kişi çalışıcak dedik.daha sonradan 3 işe girişi verdik bunda sorun yok.sonra 1 kişi daha işe girdi.bunu ben ilk işe giriş olduğu için 14/11/2008 elden ssk verdim.17/11/2008 işe başlayacak diye tarih yazdım.
fakat smmm 20/11/2008 ssk internet üzerinde işe giriş göndermiş 17/11/2008 işe başlamış olarak göstermiş.bugün sgk ipc ceza kağıdı geldi.638,70 olarak.verdiğimiz o giriş yüzünden.
şimdi burda ben ssk girişini elden verdim diyemi ceza geldi.çünkü hangi tarihte bilmiyorum elden verme kalkmıştı.yoksa smmm yazmış olduğu tairhten dolayımı cezayı kestiler.
yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden tşk ediyorum

Not: Lütfen başlık açmadan önce Forum Kuralları'nı okuyunuz. Forum'da büyük harflerle başlık ve mesaj içeriği yazmak yasaktır.

Ynt: IPC CEZASI

internetten ilk giriş 12.aydan sonra başladı yani o yüzden değil sorunuzda da belli biriniz 14 ünde veriyor biriniz 17 sinde yani bu yüzden zaten gelen ceza ihbarnamesinde yazması gerekiyor

Ynt: IPC CEZASI

anladığım kadarı ile smm niz geriye dönük giriş yapmış o yüzden olabilir ceza da yazar veya bence bir sorun ona göre belki haksızlık vardır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...