resim

İranda İşçilik

Üyelik
10 Haz 2005
Mesajlar
32
Konum
denizli
iranda çalışan sigortalı T.C. vatandaşı işçinin daha sonra sigortalılık günleri Türkiyeye nasıl aktarılacak? ve orada çalıştığı süre içinde yapılması gereken herhangi bir işlem varmıdır ?
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Merhaba,
Bildiğim kadarıyla İran ile Sosyal Güvenlik anlaşmamız bulunmamakta. Bu nedenle oradaki çalışmaları aktarmak mümkün değildir. Fakat 506 sayılı yasanın 86. maddesi hükmüne göre 85. maddede hüküm altına alınan "İsteğe Bağlı Sigortalı" olabilir.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
630
yurt dışı borçlanması yapabilir. kosolosluktan çalıştığı sürelri gösteren belgeyle
 

Benzer konular

Üst