fonradar

İş Akdine son verilmesi

merhabalar.
yurtdışında iş yapan bir firmada 27.02.2009 tarihinde işe başladım. 26.08.2010 tarihinde bulunduğum ilden başka bir ile geçici olarak tayin edildiğim tebligatı yapıldı. bende ailevi ve güvenlik nedenlerinden dolayı gidemiyorum, ilk görevlendirildiğim bölgede çalışmaya devam etmek istiyorum notunu düşerek imzaladım geri verdim tebligatı. 29.08.2010 tarihli ikinci bir tebligatla iş kanununun 25.maddesi II. fıkrası h bendi ile 22. maddesi uyarınca 30.08.2010 tarihinde iş akdimin feshedileceği bildirildi.
bu durumda ihbar ve kıdem tazminatı alabiliyormuyum? alabiliyorsam ne kadar tazminat alabiliyorum?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ynt: İş Akdine son verilmesi

tazmiant hakkını alabiliyorsun sakın taviz verme bütün haklarını al işi kabul etmek zorunda değilsin zaten

Ynt: İş Akdine son verilmesi

eğer işe başlarken aranızda sözleşme yapılmış ve sözleşmede istenilen heryerde çalışabilirim gibi bir ibareye imza atmışsanız tazminatsız çıkarabilirler
fakat sözleşme yapmadınız veya yaptıysanızda böyle bir madde yoksa iş mahkemesine gidin tüm haklarınızı alırsınız ama önce bir ihtar çekin