zirve

İş Bulma Hakkında

Üyelik
28 Ağu 2016
Mesajlar
4
Konum
İstanbul
Merhaba arkadaşlar

Benim 10 yıl genel muhasebe tecrübem daha önce çalıştığım kurum kurumlar vergisinden muaf bir kurumdu.

Sizlere sorum şu olacak, İstanbul da iş bulabilir miyim 2000 tl ve üstünde iş bulma şansım var mıdır. Tecrübe

olarak genel muhasebe ile alakalı her işi yaptım yalnız kurumlar vergisi beyannamesi nasıl verilir bilmiyorum

çeşitli muhasebe programlarını biliyorum Eta sql, mikro, link, logo tiger, ve luca programlarını biliyorum.
 
Üyelik
29 Kas 2016
Mesajlar
0
Konum
Çin
Forumdaki maaş iş sorunlarını falan inceledim gerçekten şaşırdım ve üzüldüm bizim işimiz finans ekonomı muhasebe yani para şirketi batırabilirsiniz müthiş kar ettirebilirsiniz zararlardan cezalardan kurtarabilirsiniz yani şirketin ipleri elinizde neden Türkiye'de neden bu kadar değersiz bu meslek ? Ve bu kadar düşük maaşlar ? Benim anladığım iyi bir muhasebeci değiliz veya iyiysek gücümüzün farkında değiliz, aslında ben buna ilginç yorum getirdim bizim insanımız saf ve temiz vicdanlı insanlar (büyük bölümü) bunu da işverenler kullanıyor sanırım çünkü her muhasebeci yaptığı işin öneminin bilincinde olsa işverenlerde artık gereken değeri verir. Vermek zorunda kalır. Maaş konusu standart olmaması gerekiyor ne maaş istiyorsan ona göre donanım yapman gerekir iki üç dil bilip muhasebeyi yutarsan sanmıyor hiçbir şirket düşük rakamlar teklif etsin. Bence sizden daha iyi biliyordur sizin hak ettiğiniz ücreti.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,268
Konum
Manisa
En büyük neden 5 yılda bir çıkarılan matrah artırımı. mükellefi "matrah artırırım cezadan kurtulurum, düzgün bir muhasebeye neden ihtiyacım olsun." düşüncesine sürüklüyor. Buda ücret düzeyi olarak bize dönüyor.
 
Üyelik
29 Kas 2016
Mesajlar
0
Konum
Çin
Evet mantıklı bir cevap sağolun, ama illa bir yolu vardır Türkiye'de işverenler çok uyanık sanıyorlar kendilerini sahada tecrübem yok evet ama Çin'e gelen birçok işadamına tercümanlık hizmeti verdim çok saçma isteklerle karşılaştım milyon dolarlık anlaşma yapıldı yemek yeniyor fatura almayı unutma diyor bana neymiş sözleşmeye ekleyecekmiş ilerde sorun olursa paradan düşmek için böyle kafalar var maalesef ülkemizde
 

Benzer konular

Üst