fonradar

İş görememezlik belgesi tarihleri hakkında.!

arkadaşlar bir sorum olacak çıkamadım işin içinden 37 haftada yani 14.01 tarihinde personel doğum iznine çıkmıştır.dönüş trihi işlenmemiştir.8+8 hafta ya doğum izni 112 gün ediyor. bana söylermisiniz bu personeli ayın kaçında işe başlatacağım

Ynt: İş görememezlik belgesi tarihleri hakkında.!

raporunun bittiği tarihte, yani normal şartlarda 14.01.2011 den 16 hafta sonra

olayı şöyle anlatayım tarihleri belirlerseniz sevinirim bu bayan 32 haftada yani 13.12.2010 da 37 haftaya kadar çalışabilir raporu alıyor. daha sonra 37 haftada doktora gidiyor ve14.01.2011 tairihnde doğum önü iznine çıkıyor.daah sonra 11.02.2011 tarihli doğum raporu tarafıma ulaşıyor.şimdi bana söyleyebilirmisiniz bu bayan ne zaman iş başı yapacak valla kafam karıştı yaa.

sizin bunu hesaplamanız gerekmiyor. doktoru iş başı tarihini yazmak zorunda. aksi durumda siz kendi hesapladığınız tarihe göre iş göremezlik bildirimi yaparsanız sgk bunu kabul etmeyebilir.

Doğum önü izninde bitiş tarihi yazmaz zaten, doğum gerçekleştiğinde doktor işe başlayacağı tarihi yazar ve buna göre bildirimde bulunulur.

doğum gerçekleştikten sonrada yazılmadı . zaten sorun oydu ama sgk yazmayabilirler dedi siz hesaplıcaksınız eğer 37. haftaya kadar çalışmışsa doğum yaptığı tarihten itibaren 90 gün sayın91. gün işbaşı dedi