fonradar

iş görememezlik belgesini sisteme işleme hak.

esanss77

Katkı Sunan Üye
Rapor islemleri menüsünden, sigortalının kimlik numarası veyahut rapor verilen tarih girilmek
suretiyle sigortalı hakkında verilen istirahat raporları isveren tarafından sorgulanabilecektir. Bu
menüde istirahat süresi sona eren yani hak edilen raporlar kırmızı renge dönüsen raporlardır. Kırmızı
renkli raporlar için 5 is günü içinde Çalısılmadığına dair bildirimin Kuruma gönderilmesi
gerekmektedir. Aksi halde Kurum tarafından ?PC uygulanacağı bilinmelidir. Bu nedenle bu ekran
isveren tarafından dikkatle takip edilmelidir. Ayrıca isverenin kendisine ait elektronik posta adresine
istirahat raporları hakkında uyarı gelmesi halinde bu ekrandan mesaj gelen rapor bilgilerini girip
Çalısılmadığına dair bildirim ekranından sigortalının istirahat süresinde is yerinde çalısıp çalısmadığını
Kuruma bildirmesi gerekir

01 Temmuz 2012 den itibaren geçerli olan sirkülerde bu kısmı anlayamadım şu an mevcut sistemde iş görememezlik girişi olarak devam mı ediyorsunuz yoksa rapor işlemlerinden mi sisteme işlenecek raporlar anlayamadım siz nasıl yapıyorsunuz bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Ynt: iş görememezlik belgesini sisteme işleme hak.

eskisi gibi giriyorum.raporu kontrol ettim ama bişey yok..

Ynt: iş görememezlik belgesini sisteme işleme hak.

Arama yapıldığında raporların dökümünü alabilen var mı?
Tarih ya da Tc kimlik no bazlı olarak.