İş göremezlik parasının ödenmesi

ocak ayında 1 aylık rapor lan fakat son 1 yıl içinde 90 gün sigortası olmayan işçilerin iş göremezlik ödeneklerini ssk ödememektedir bu iş göremezlik paralarını işvrenin kendisimi ödemesi gerekir

Ynt: İş göremezlik parasının ödenmesi

Herhangi bir işgöremezlik ödeneğini işverenin ödemesi gerekmemektedir. ( iş sözleşmesi ile aksi kararkaştırılmamışsa)

Ynt: İş göremezlik parasının ödenmesi

Merhaba benimde doğum izin ücreti ile ilgili sorularım olucaktı;

Ben şuanda 28 haftalık hamileyim. yalnız hamileliğim biraz sorunlu geçtiği için , 32.haftadan önce yani 1 aylık daha doktorumdan aldığım raporum var.
sormak istediğim soru şunlar;

1- doğum izni iş görememezlik parası almam için gün sayılarına bakılarak hesap yapılıyor. benim burada kafam karıştı. çünkü benim 32haftadan önce 1 aylık raporum daha var sgk dan bunun parasınıda alıcağım.

2- şimdi ben 32 haftanın iş görememezlik parasını nasıl hesaplayacağım. brüt maaşım 1536 TL 32. haftayı hakedeceğim tarih: 16.03.2012.
3-dört senedir. pirimim aynı işyerinden düzenli yatıyor.
4-süt yardımı ile ilgili belirtilen para miktarları vardır. Bu parayı iş görememezlik ödeneğinde alabiliyormuyum. ücreti nekadardır.
5- asıl önemli olan benim için 32. haftadan önce alınan 1 aylık rapor 32.hftadan alacağım rapor parasını etkliliyor mu? yani normal alacağımdan az mı alacağım.

şimdiden teşekkürederim.