İş Güvenliği ve İş Sağlığı

slm arkadaşlar.

İş sağlığı ve güvenliği yasasında işe alımlarda eğer iş ağır bir iş ise örneğin inşaat sektörü gibi. İşe giren işçi için ağır işlerde çalışabileceğini gösterir bir sağlık belgesi istenmektedir diye biliyorum. Ama diğer sağlık raporlarınında bu kapsama girebileceğini duydum yani işe alımlarda istenen sağlık raporları v.s.
böyle bi durum varmıdır?
şimdiden teşekkür ederim...

Merhaba bir sorum olucak
Merhaba bir kişinin çalıştığı bir şirketim var outdoor organizasyon şirketi bu şirkette Sosyal Güvenlik Uzmanı ve ilk yardım uzmanı bulunması veya bunların bu şirketi denetlenmesi gerekli midir?

slm arkadaşlar.

İş sağlığı ve güvenliği yasasında işe alımlarda eğer iş ağır bir iş ise örneğin inşaat sektörü gibi. İşe giren işçi için ağır işlerde çalışabileceğini gösterir bir sağlık belgesi istenmektedir diye biliyorum. Ama diğer sağlık raporlarınında bu kapsama girebileceğini duydum yani işe alımlarda istenen sağlık raporları v.s.
böyle bi durum varmıdır?
şimdiden teşekkür ederim...
Merhaba
Tehlikeli sınıfa giriyorsa meslek işyeri hekimi tarafından sağlık raporu düzenleniyor, yada ortak sağlık güvenlik birimi tarafından tanzim ediliyor raporlar.
Aile Hekimi vs. az tehlikeli işler için veriyor.

Merhaba bir sorum olucak
Merhaba bir kişinin çalıştığı bir şirketim var outdoor organizasyon şirketi bu şirkette Sosyal Güvenlik Uzmanı ve ilk yardım uzmanı bulunması veya bunların bu şirketi denetlenmesi gerekli midir?
Merhaba
Az tehlikeli sınıflarda işyeri hekimi ve sağlık görevlisi kanunu uzatıldı diye biliyorum.
Fakat işyerinizin risk analizini iş sağlığı ve güvenliği uzmanınıza yaptırmanız gereklidir. Bu analizin geçerlilik süresi işyerinde değişiklik meydana gelmedi sürece 3 yıldır.
İyi Çalışmalar.