fonradar

İş Kazası Hk

merhabalar .
2015 yılı ocak ayında iş kazası geçirdim. Ocak ayının sonuna kadar raporlu idim. Çalıştığım firma iş kazası bildiriminde sadece iş kazasının olduğu günü istirahatli göstermiş yani ocak ayında toplamda 13 günlük prim yatırıldı ve sadece 1 gün istirahatli görünüyorum haliyle sgk da 1 gün için raporlu olduğum sürenin maddi karşılığını bana ödemiyor. 2015 ayının temmuz ayında tüm haklarımız ile patronu aynı ünvanı farklı firmamıza geçişimiz yapıldı ve eski firma iflas gösterildi. Çalışanlar dahi aynı kişiler olmasına rağmen sorunumu ilettiğim halde hiçbir şekilde düzeltme yapmıyorlar. Bu konu hakkında beni yönlendirebilir misiniz ?

Merhaba, iş kazası konusu hassas bir konudur. Önemlidir.
SGK'dan bilgi edinme hakkı kapsamında işyerinin kuruma ulaştırdığı iş kazası raporunun bir örneğini isteyiniz, bu örnekle birlikte işyerine tekrar müracaat ediniz. O an ücret bordronuzu incelemediniz mi? Zamanında niçin başvuruda bulunmadınız? Sorun hastaneden mi, işyerinden mi kaynaklanıyor onu da bilmek gerekli. Normalde iş kazası mahalli kolluk kuvvetlerine de bildirilmeli. Aslında yapılacak çok şey var ama, profesyonel bir yardım almanız gerekebilir. 12 gün içinde değer mi, orası göreceli..
Geçmiş olsun tekrardan.