fonradar

İş Kazası/ Rapor Parası/ Çalışmaya Devam Etmesi.

Yeniyurt

Katkı Sunan Üye
İş kazası neticesinde durum ilgili yerlere bildiriliyor. Hastane de tedavi si yapılmakta fakat tedavi neticelenmediği için aslında dönem dönem istirahat ve rapor kağıtları alınmalıydı alınmamış ve işkazası geçiren ve rapor alan kişinin ssk sı yatırılmaya devam edilmiş. ve halen de devam etmekte. belli bir aşamadan sonra kişiye doktor çalışabilir diye yazı veriyor. fakat çalışabilir durumda değil hala. işveren çalıştırmadığı bu kişiye çıkış verebilir mi yada çıkışını neye göre verecek ? her ay ücret tahakkuk ettirildiği için ücret bordrolarını imzalamadığı için bir ücretimi alamadım dediğinde ödeme yapmak zorundamıyız. yada ssk hizmet listelerinde raporlu görünmediği için ssk danda gidip raporlu olduğu günlere ait rapor parası alamamakta. malülen emekli olabilir mi ? iş kazası ile ilgili ve çalışmadığı süreler için işçiye noter aracılığı ile belli bir meblağ para ödeniyor. mağdur olmaması için. ve işçi alacağım kalmamış tır diye okunup imzalanıyor. o zaman bu na istinaden çıkışı yapılmalımıydı. Nasıl bir yol izleyeceğiz.. bu tip durumlarla karşılaşan arkadaşlar var mı ? yada bize ne yapmamızı önerirsiniz. şimdiden teşekkürler.

Ynt: İş Kazası/ Rapor Parası/ Çalışmaya Devam Etmesi.

1) Bu durum ne zamandan beri devam etmekte,
2) Halen çalışamaz durumda diyorsunuz ama hala rapor alınmıyor, neden,
3) Bu arkadaşın hiç yıllık izni falan yokmuydu, (rapor olmayan zamanlar için yıllık izinli gösterilebilirmiydi diye düşündüm), atıyorum ücresiz izin verilemezmiydi,
4) Eğer raporu varsa sizin onu ssk ya çalışıyor olarak bildirmeniz, onun rapor parası almasına engel değil,
5) Ücret tahakkuku yaptıysanız, bunu ödemek zorundasınız,
6) Hadi işten çıkardınız diyelim, kıdem tazminatını nasıl hesaplayacaksınız, (çalışmadığı süreler için diyorum)

Gerçekten çok karışık bir konu, böyle bir durumla hiç karşılaşmadım, verilecek cevapları bende çok merak ettim

Kolay gelsin,