İş kazası ve Aynı gün İşe Giriş Hakkında

Sevgili arkadaşlarım benim siz değerli üyelere küçük bi sorum olacak

İnşaat iş yerinde taşerona ait bir işci iş yaralanması geçiriyor (önemli birşeyi yok) ve hastaneye kaldırılıyor.

1- Aynı gün işe giriş bildirgesi veriliyor bu olaya göre ceza yermiyiz.

2-Ben bu işciye işi giriş bildigesi verdim fakat çalıştırmasam yani o günde çalıştırmamış olsam

aynı gün 0 gün çıkış olsa. ne gibi bir durumlarla karşılaşırız. polisler ifademizi aldı. karşı taraf şikayetci olmadı. inceleme gibi bir durum söz konusu olurmu. teşekkürler.

Ynt: İş kazası ve Aynı gün İşe Giriş Hakkında

İNŞAAT işinden aynı gün işe giriş verebilirsiniz sıkıntı yok adam işe girmiş çalışırken kaza geçirmiş olabilir adam ssk lı olarak çalışmış akşama geri çıkış verebilirsiniz sorun yok

İnşaat sektöründe işe giriş bildirgeleri 1 gün önceden verilmesi gerekiyor.

Anladığım kadarıyla iş başı yapılan tarihte iş kazası geçirilmiş.

Ama siz iş başı yapılan tarihte işe giriş bildirgesi vermissiniz..

Yani kazadan bir gün önce işe giriş bildirgesini vermeliydiniz.

Bu durumda işe giriş bildirgesini geç vermiş durumdasınız..bu nedenlede ceza durumu mevcuttur.

İnceleme durumuna gelince..

Dikkat ederlermi bilmiyorum ama.. hastane vizite kagidi istemedi mi? istediyse siz nasıl verdiniz? verdiginiz taktirde vizite kagdının üzerinde ve kişinin aldıgı raporda iş kazası damgası yok mu?

Problem olabilir de.. olmayabilirde.. riskli br durumdasınız..

nerden 1 gün önceymiş üstadım inşaat işlerinde aynı gün giriş yapabilirsiniz iç bir caza yoktur bilmeden sallamayım daha ilk mesajınızda çuvalladınız maksadınız nedir sizin inşaat sektörünün aynı gün olduğunu söylüyorum siz kalkmış yok 1 gün nce diye vatandaşı yanlış bilgilendiriyorsunuz böyle yanlış mesajlar atmayın lütfen

Saldırmaya gerek yok ..sallamıyorum ve burada hic kimseye bir sey ispat etme gibi bir arzum da yok..

Yanlıs bir sey soylersem özür dilemesini de bilirim.. duzeltmesini de yaparım..

Ama bu tavır hoş değil..

Dikkat edersen ben insaat işyerinden soz etmiyorum..ben tamamen yanlıs anlamıs..ve devamlı işyeri niteliginde bulunmayan insaat isyerini farkedememisim..

Neyse.. konyahooligans adlı üyeden ve yanlıs anlaşılmadan dolayı herkesten ozur dilerim.

forwhon kardeş asıl ben senden özür dilerim yanlış anlaşılma oldu aramıza hoşgeldin bilgilerinden bizde istifade etmek isteriz saygılar hayırlı kandiller.