İş Sözleşmesi

Merhaba Arkadaşlar,

Bundan yaklaşık bir yıl önce Belirli Süreli sözleşme yaptım sözleşmeyi imzaladım. Bir ( 1 ) yıllık sözleşme olduğunu biliyordum ama dikkatimi sonradan çekti feshi süresi Bir ( 1 ) aylık olacak şekilde sözleşme yapılmış 11 aydır çalışmaktayım ve yakın zamanda iş yerimiz kapanacaktır mağdur taraf olmamak için

öğrenmek istediğim var olan sözleşmemi işveren ile konuşup Bir ( 1 ) aylık olan süreyi başlangıç süresi aynı kalmak suretiyle bitiş süresini Bir ( 1 ) yıl olacak şekilde düzeltme yapabiliyor muyuz.

Teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar,

Bundan yaklaşık bir yıl önce Belirli Süreli sözleşme yaptım sözleşmeyi imzaladım. Bir ( 1 ) yıllık sözleşme olduğunu biliyordum ama dikkatimi sonradan çekti feshi süresi Bir ( 1 ) aylık olacak şekilde sözleşme yapılmış 11 aydır çalışmaktayım ve yakın zamanda iş yerimiz kapanacaktır mağdur taraf olmamak için

öğrenmek istediğim var olan sözleşmemi işveren ile konuşup Bir ( 1 ) aylık olan süreyi başlangıç süresi aynı kalmak suretiyle bitiş süresini Bir ( 1 ) yıl olacak şekilde düzeltme yapabiliyor muyuz.

Teşekkür ederim

Sorunuzu defaatle okumama rağmen konuyu tam anlayamadım. Biraz daha açarsanız bilen arkadaşlar daha çabuk cevap verecektir.
1-Eğer belirli süreli sözleşmeniz 1 yıl ve üzeriyse sözleşmeniz ve normal süresinde bittiyse işveren size kıdem tazminatı öder. Sözleşme süreniz 12 aydan az ise kıdem alamazsınız.
2-Siz belirli süreli iş sözleşmesi yapmışsınız. Bitiş süresi belli olduğu için sözleşmenizin normal süresinde bitiminde işveren size ihbar ödemez, diğer açıdan bakarsak sözleşme normal süresinde bitince sizde ihbar ödemek zorunda kalmazsınız. Yani sözleşme bitiyor diye endişe etmenize gerek yok. O 1 aylık süre normalin dışında sözleşmeyi bitirecek taraf için geçerli olur.