resim

İş Yeri Bildirgesi!!

Üyelik
5 Ocak 2006
Mesajlar
107
Merhabalar,

Merkezi istanbulda olan bir şirket ankarada aldığı bir ihale sonucunda ankarada ssk dosyası açıp ankarada yerleşik yeni işçiler çalıştırmak istiyor. SSK ya başvuru için ne gibi evraklar gerekir. İşçi girişleri işyeri bildirgesi ile birlikte mi verilmeli yoksa 30 günlük süre var mı burada?

Saygılarımla.
 
Üyelik
5 Ocak 2006
Mesajlar
107
Sayın Yavuz,

1. "Diğer kanunlar uyarınca tutmak zorunda oldukları defterlerin türünü gösteren resmi nitelikteki belge, işverence işyeri bildirgesi ile verilmek zorundadır. " ifadesi ne anlama gelmekte.Uygulamada böyle bir belge istenmekte mi?

2. Mali Müşavir bildirim formunun mutlaka Mal.Müşvler odası tarafından onaylanması gerekir mi?

3. İşyeri bildirgesi 2 nüsha mı yoksa 3 nüshamı hazırlanacaktır?

4. İşyeri Bildirgesinin B-İŞVEREN/İŞVEREN VEKİLİ BÖLÜMÜndeki İŞVEREN KİMLİK BİLGİLERİ işverenin limited şirket olması durumunda nasıl ve kimin bilgileri doldurulacaktır?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.
 
Üyelik
5 Ocak 2006
Mesajlar
107
Sayın Yavuz,

SSK ya başvuru sırasında işverenin yada vekaleti olan birinin gitmesi gerekli mi?Yoksa muhasebecinin evrakları götürmesi yeterli mi?
 
N

nane

Ziyaretçi
maalesef başvuru yapacağınız müdürlüğe ve memura göre değişebiliyor. e-bildirgede bile kiminden özel vekalet istiyorlar kiminden ise teslim tutanağını imzalayıp başkası ile yolladığında şifreleri veriyorlar.
 

Benzer konular

Üst