fonradar

İş Yeri Kapanışı

ceres

Tanınmış Üye
firma yıllar önce kapanış vererek başka isimle firma açıyor.çalışanlar hiç gün kaybı olmadan diğer firmada devam ediyorlar.herhangi bir imza alınmamış,herhangi bir ödeme yapılmamış.nakil olmuşlar.bende resmi evraklarını hazırlarken firmanın çalışanlarının kapanan eski firmadaki işe giriş tarihlerini kullanıyorum.sonradan açılan firmadaki işe giriş tarihlerini kullanmıyorum.
işlemim doğru mudur?

Ynt: işyeri kapanışı

ssk işyeri bildirimi nasıl yapılmış? (devir/yeni işyeri tescili)

Ynt: İş Yeri Kapanışı

Merhaba,
Sonuçta başka isimle açılan firma da aynı işverene bağlı, o tarihte işyeri açılış bildirgesi verilmiş ve çalışanların tamamının yeni işyerine girişleri yapılmış ve bildirilmiş ise herhangi bir sorun yok. nakil olmalarından dolayı çalışanların işe giriş tarihleri değişmiyor, yani kapanan işyerindeki ilk işe giriş tarihleri geçerli,

Ben kapanan bir mağazada çalışan personellerimin başka bir mağazaya nakillerini yaptığımda kendilerinden herhangi bir evrak almıyorum, sonuçta mağazanın kapanışı nedeniyle işverenin başka bir mağazasına nakil oluyor.
Herhangi bir gün kaybı da sözkonusu olmadığına göre sizin yaptığınız işlemlerde bence bir sorun yok.
kolay gelsin.