fonradar

İşçi çıkış bildirgesi

Meraba aynı gün içerisinde çıkış bildirimi yapabilirmiyim cezalı duruma dusuyormuyuz acaba ıscı bugun cıktıysa bugun cıkıs bıldırgesı verebılırmıyım ?

Ynt: İşçi çıkış bildirgesi

Aynı gün derken neyi kastediyorsunuz neyle aynı gün? Eğer işlemi yaptığınız aynı günü söylüyorsanız; olmaz. Geriye dönük çıkış işlwmi yapılabiliyor.

Yani işçiyi bugün çıkarıyorsanız, yarın siteden işlemeini gerçekleştirebilirsiniz.

mrtdmr3 ' Alıntı:
Meraba aynı gün içerisinde çıkış bildirimi yapabilirmiyim cezalı duruma dusuyormuyuz acaba ıscı bugun cıktıysa bugun cıkıs bıldırgesı verebılırmıyım ?

verebilirsiniz,

Merhaba,
nisan ayında iki işçinin işten ayrılış bildirgesini vermediğimizi farkettik.süresini geçirmiştik ama yine aynı ay içinde birdirgeleri gönderdik.bu hafta içinde de dört gözle beklediğimiz ipc geldi :) mart ayındaki yeni düzenlemeyle her işçi için asgari ücretin onda biri kadar beklediğimiz ceza,hesapladığımızdan oldukça fazla??itiraz edeceğiz ancak benzer durumla karşılaşan meslektaşlardan görüş almak istedim..
hesap çok açık aslında her işçi için;
886,50/10=88,65 tl ipc ve süreyi geçirdikten sonra ilk 30 gün içinde bildirim yaparsan 1/4 ü oranında ceza diyor ilgili madde..ben mi yanlış yorumladım??

Hatayı fark edip geç de olsa yolaasaydınız dediğiniz gibi idi. Kurum fark edip istediği için cezasıda ağırlaşıyor.

g705 ' Alıntı:
Hatayı fark edip geç de olsa yolaasaydınız dediğiniz gibi idi. Kurum fark edip istediği için cezasıda ağırlaşıyor.
sn.g705
zaten hatayı farkedip yolladık çıkışları,çıkışların bildirimi için 10 günlük yasal süre var biliyorsunuz,biz 11. ya da 12. günde falan bildirdik,tebligat beklemeden.. buna rağmen yüksek ipc salınmış anlam veremedik??