İşçiye yapılan fazla ödeme

EYLÜLDURU

Katkı Sunan Üye
Üyelik
15 Haz 2009
Mesajlar
660
Konum
İSTANBUL
Günaydın arkadaşlar, Bu ay emekli olmak için ayrılan personelimize kıdem tazminayıyla birlikte, eski ve sevilen bir personel olup ihtiyacı da olduğundan dolayı fazladan 2.000, TL ödendi..Şimdi bu 2.000 TL yi ücret ödemesi olarak düşünürek tüm kesintilere tabii tutıuyoruz. değil mi? Bir de -fazladan ödediğinden dolayı- bu parayı personel ücreti olarak kayıt etmem de sakınca var mıdır..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
 
Üyelik
2 Ocak 2008
Mesajlar
1,516
Konum
ADANA
Ynt: İşçiye yapılan fazla ödeme

Evet GVK 61 .maddesine göre ücret olarak, işleme tabi tutuyorsunuz. GVK 40. maddesine göre Gider yazmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.
 
Üyelik
3 Ocak 2011
Mesajlar
1,478
Ynt: İşçiye yapılan fazla ödeme

Prim ikramiye gibi bordroya yansıtabilirsiniz.
 
Üst