fonradar

İşçiye Yapılan Kötü Muamele

özel bir şirkette yaklaşık 2 yıldır çalışmaktayım.bu süre zarfında maaşıma zam yapılmadı ve vardiyalı çalışmaktayım gece vardıyasında 14 saat çalışıyoruz.ve hiç bir fark alamıyoruz.bu yetmezmiş gibi son 11 aydır vardıiya sisteminde gece çalışma mızı 15 güne çıkardılar itiraz ettiğimizde ise istifa etsin gitsin dediler.kış ayların da yakacak sorunu da var yakacak dahi almadılar ve soğuk bir yerde çalışmak zorunda bırakılıyoruz birde aşırı baskı yapıyorlar tehdit ederek insanları yıldırıp çalıştırıyorlar.ne gibi bir yol izlemeliyiz.bizie yardım cı olursanız çok sevinirim saygılarımla

Ynt: İşçiye Yapılan Kötü Muamele

Çalıştığınız işyerinde toplam çalışan sayısı kaçtır, yapılan işin nevi nedir bunları yazarsanız sağlıklı yanıtlar almanız mümkün olacaktır.

bir promosyon şirketinde nakış bölümünde 5 kişi olarak çalışmaktayız.vardiyalı olarak fakat 2009 mart ayın dan itibarengece vardiyası 15 güne çıktı.nedeni ise bir kişiyi işten çıkardıkları için.ve biz 3 kişi bir hafta gündüz 9 saat 2 hafta cumartesi günleri dahil 15 gün boyunca da 14 saat çalıştırılıyoruz.hiç bir ek ücret alamadığımız gibi birde itiraz ettiğimizde üstü kapalı olarak tehdit ediliyoruz.sağlıksız bir ortam sizin anlıyacağınız krizi bahane edip 2 yıldır da ücretlerimize zam yapmıyorlar.birde bölümümüzde iş olmadığı zaman başka bölümlerde çalıştırılıyoruz.

çalıştığım şirkette toplam 30 kişi çalışıyor

Bu konunun içinde 10 a yakın problemli durum var. Siz en kısa sürede bu durumların hepsini bağlı buluduğunuz Çalışma bakanlığı bölge müdürlüğüne bildiriniz.

İSİM BELİRTMEDEM ÇALIŞMA BAKANLIĞINA ŞİKAYET ET GEREĞİ YAPILIR.

Forum kurallarına uyarak küçük harf yazınız. Yoksa silinecek

bana şahitlik yapacak kimseyi bulamadığım için şirket müdürüyle yaptığım görüşmeyi telefona kaydettim bu benim için bir delil olabilirmi konuşmada ne kadar maaş aldığımı sigortamı asgari ücretten yatırdığını fazla çalıştığım günleri ve bugüne kadar tek kuruş fazla mesai ücreti almadığımı kendi ağzıyla söylüyor

Sn.Bymustafa44 iddia eden kişi ispat etmekle yükümlüdür.Elinizdeki her türlü delil ispat niteliğini taşır.