İşe Başlamayan İşçinin Yapılmış Sigortası

işe başlamak için bir gün önce evraklarını getirmiş olan personelin girişini ertesi gün yapıldı.ama personel işe gelmedi nasıl çıkış işlemi yapılır.gün sayısı ve primi ne olmalıdır.
evraklarını getirdiği tarih 25/10
sgk işe giriş tarihi 26/10

Ynt: işe başlamayan işçinin yapılmış sigortası

26.10 da gene çıkış yap 1 gün ssk'sı yatmış olur. Yada yanlışlıkla giriş yapıldı diye ssk'ya dilekçe ver.

Ynt: İşe Başlamayan İşçinin Yapılmış Sigortası

26/10 da çıkışını yap, çalışma gününe sıfır yapabilirsin.

eksik gün sebebini ne yapacak cerselog ?

AYLIK PRİM VE HİZMET BELGESİNİN SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA

VERİLMESİNE VE PRİMLERİN ÖDENME SÜRELERİNE DAİR USUL

VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 ? 28/9/2008 tarihli ve 27011 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine ve Primlerin Ödenme Sürelerine Dair Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğin, ?g.1 ? Eksik gün nedenlerinin bildirilmesi? bölümünün birinci paragrafı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

?Ay içinde bazı iş günlerinde çalıştırılmayan ve çalıştırılmadığı günler için ücret de ödenmeyen sigortalıların eksik çalışma nedenlerinin aylık prim ve hizmet belgesine kaydedilmesi gerekmektedir. Sigortalının eksik çalışma nedenleri Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 9 nolu ekinde yer alan aylık prim ve hizmet belgesinin arka sayfasında açıklanmış olup,

01 İstirahat 10 Genel hayatı etkileyen olaylar

02 Ücretsiz/aylıksız izin 11 Doğal afet

03 Disiplin cezası 12 Birden fazla

04 Gözaltına alınma 13 Diğer

05 Tutukluluk 15 Devamsızlık

06 Kısmi istihdam 16 Fesih tarihinde çalışmamış

07 Puantaj kayıtları 17 Ev hizmetlerinde 30 günden az çalışma

08 Grev 18 Kısa çalışma ödeneği

09 Lokavt

eksik gün nedenleri olarak sayılmıştır.?

15 DEVAMSIZLIK yazılacak ve kavazlı arkadaşımızın dediği gibi

PRİMİNİ SIFIR VERİRSİNİZ
EKSİK GÜN NEDENİNE EGERKİ İŞÇİ GELİP GİRİŞ GÜNÜ AYNI GÜN İSTİFA YAZARSA 16 NUMARA FESİH TARİHİNDE ÇALIŞMAMIŞ SECİLEBİLİR İSTİFASINI EKSİK GÜNE EKLERSİN
VEYAHUT PUANTAJ KAYITLARINI EKLERSİN ÇIKARIRSIN

Forum kurallarına uyarak mesajınızı küçük harfle yazınız. Yoksa silmek zorunda kalıcam

Devamsız olur mu hiç ya , adam iş başı bile yapmamış ki , normal çalışana yaptığın muamele yapılabilir mi yani , sanmıyorum yanlış hatırlamıyorsam bizde de öyle bir durum olmuştu , çıkış bildirimleri böyle internetten değildi tabi ertesi ayın 15 ine kadar süre olduğu için bekledik o kadar , ben diğer nedenler olarak gösterdim. Ama yine de siz bilirsiniz.

girişi yapıldığı halde iş başı yapmayan işçi için..... ekinde işe giriş bildirgesi ile beraber işçinin işbaşı yapmadı ve çalışmayacağına yönelik yazılan dilekçeyi ilgli sgk na verin yapılan giriş bildirgesi kurum .tarafından iptal edilir.Aynı sorunu bende yaşadım dediğim gibi yaptım bir sorun olmadı giriş iptal edildi. (tabi giriş yapıldıkdan sonra süreyi çok uzatmadan işlem yapılması sağlıklı olur.)