İşe Giriş Bildirgesi Hatası

Arkadaşalr bı sorum olacaktı işe giriş bilidrgesi verilirgen ssk sını yaptıgımız kişi imzasını atmayı unutmuş bu durumda sirketimize ceza gelme olasılığı var mı evrak ımız bekletilebilir mi bunları nerden takıp edebılırız.

Ynt: işe giriş bldirgesi hatası

sanırım kuruma giriş bildirgesini elden verdiniz. elden verirken zaten kontrol edilerek alınıyor. bu durumda memurda dikkat etmemiş olmalı. sizdeki nüshasını imzalatmanız yeterli . imza atılmadığından dolayı ceza gelmesi gibi bir durum olamaz.

Ynt: İşe Giriş Bildirgesi Hatası

işçi şikayet etmediği sürece sorun olmaz gibi..
bizim işyerinde 4 sene önce inceleme olmuştu.işçi şikayet etmiş beni girdi çıktı yaptılar,ssk mı ödemediler diye..müfettiş işe giriş bildirgesindeki imzasına bakmıştı..
oyüzden belki sorun olabilir dedim..

İNTERNET ORTAMINDA İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ VERİRKEN SİGORTA NUMARASINI BİR RAKAM YANLIŞ YAZDIĞIMIZDAN DOLAYI BASKA BIRI ADINA İŞE GİRİŞ YAPMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

YANLIŞ YAPILAN BU İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİNİN İPTAL İŞLEMİ NASIL OLUR.

YADA NASIL Bİ YOL İZLENMELİ ?

SERPİLY20 ' Alıntı:
Arkadaşalr bı sorum olacaktı işe giriş bilidrgesi verilirgen ssk sını yaptıgımız kişi imzasını atmayı unutmuş bu durumda sirketimize ceza gelme olasılığı var mı evrak ımız bekletilebilir mi bunları nerden takıp edebılırız.
Elden verilen işe giriş bildirgesi olduğu varsayımı ile;
zamanın birinde gerek çalışan imzası gerekse de işyerinin imza ve kaşesi unutularak yapılan işe giriş gördüm. bir süre sonra yazı geldi "ekte örneğini gönderdiğimiz işe giriş bildirgesi tarafınızca verildi ise kaşe ve imzalarının tamamlanarak müdürlüğümüz ilgili servisine müracaatı" şeklinde..ceza uygulması olmamıştı.

conanbond ' Alıntı:
İNTERNET ORTAMINDA İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ VERİRKEN SİGORTA NUMARASINI BİR RAKAM YANLIŞ YAZDIĞIMIZDAN DOLAYI BASKA BIRI ADINA İŞE GİRİŞ YAPMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

YANLIŞ YAPILAN BU İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİNİN İPTAL İŞLEMİ NASIL OLUR.

YADA NASIL Bİ YOL İZLENMELİ ?

aynı tarihe çıkış işlemini yaparak bir günlük prim ödemek bir alternatif olabilir.

arkadaşım işe giriş bildirgesinin iptalini bağlı bulunduğun sgk kurumuna durumu anlatan bir dilekçe yazarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsin.ama çokta önemli değilse denildiği gibi 1 günlük çalışmışlık gösterip çıkış yapın

SMMM bürosunda çalışan bir arkadaş , SSK tekrar giriş veya çıkışı esnasında internette iş yeri kodunda değişiklik mesajı verdiğini , soldan 2-5 rakamlarında değişiklik yapıldığı ve bu şekilde giriş yapılması gerektiğini belirten bir ifadeye rastlandığını belirtmiştir.

Eğer ilk giriş var ve veriliyorsa , yapılacak değişikliğin ne şekilde yapılması gerektiğini bilmediğini,gerekirse SSK kurumdan sorulması gerektiğini belirtmiştir.

onaylama işlemi sgk da işveren bölümünde sigortalı işe giriş ve ayrılış bölümünden oluyor. yaptığınızın teyidini e bildirge de görürsünüz. her iki tarafın barkodu aynıdır. ancak yeni olanda barkod numarası görünmüyor. ama ben onu barkod cihazından okuttum aynı çıktı